Spokojna i słoneczna jesień może być jedną z piękniejszych pór roku. Wśród jesiennych dni są niestety i te bardziej deszczowe, które nie zachęcają co wyjścia z domu. Jak, będąc sportowcem zabezpieczyć się przed sytuacją, że brzydka pogoda zniechęci nas do codziennego treningu?

Odpowiednie nastawienie

W krajach skandynawskich, takich jak Norwegia, deszcze są czymś normalnym i zazwyczaj nie przeszkadzają w wykonywaniu codziennych czynności. Nikogo nie dziwi widok norweskiej pary, która spaceruje w deszczu, mimo że pogoda ta, zniechęciłaby do wyjścia z domu niejednego Polaka. Najważniejsze to odpowiednie nastawienie, które sprawi że zawsze będziemy mieli odpowiednią motywację do aktywności fizycznej. Oczywiście samo nastawienie nie wystarczy, trzeba jeszcze zadbać o odpowiedni strój. jesień

Odpowiednia kurtka z oddychającego materiału

Jeśli jesteś sportowcem, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest zaopatrzenie się w odpowiedni strój, który sprawi, że poczujesz się pięknie i komfortowo. Wybierając strój na jesienne, deszczowe dni, warto również zwrócić uwagę na materiał z którego został wykonany. Ma on nas przede wszystkim chronić przed nieprzyjemnym działaniem deszczu i wiatru (funkcję taką pełnią np. poliester, bawełna, polipropylen). Sprawdzą się tutaj lekkie i przewiewne kurtki z „oddychającego” materiału. Pamiętaj, że kurtka nie może być zbyt gruba, w przeciwnym wypadku możesz spocić się, co zwiększa ryzyko ochłodzenia organizmu i przeziębienia.

Bandany i opaski na głowę

Przez głowę ucieka większość ciepłą z naszego ciała. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które zatrzymają jak najwięcej uciekającego ciepła. W roli termoizolatora świetnie sprawdzą się wykonane z lekkiego materiału chusty i bandany sportowe. Chusty sportowe, oprócz swoich właściwości termoizolacyjnych, chronią nas również przed nieprzyjemnym działaniem wiatru i zabezpieczają przed uczuciem dyskomfortu podczas aktywności fizycznej. Ze względu na swoje właściwości, polecane są osobom, które odznaczają się zmniejszoną odpornością na choroby w okresie jesienno-zimowym.