Każdy z nas pamięta na pewno okres dzieciństwa i obecność balonów wśród różnych zabaw. Z jednej strony obawialiśmy się, że pękną i narobią huku; z drugiej bez nich nie byłoby dobrej zabawy! Dziś balony dla dzieci są o wiele bardziej urozmaicone, a dołączenie ich do wydarzenia poświęconego dzieciom z pewnością zachęci niejednego malucha do aktywności.

Balony przede wszystkim powinny być dobrze dobrane do tego, co chcemy zorganizować. Odpowiednie przemyślenie imprezy stanowi wręcz połowę sukcesu, dlatego w tym miejscu zaproponujemy kilka różnych wersji zabaw.

balony dmuchane dla dzieci

Foliowi bohaterowie

Oczywiście, podstawową sprawą jest stoisko z helem, na którym znajdziemy balony dla dzieci w różnych kolorach i kształtach, przede wszystkim foliowe. Dobrze jest je dobierać w zgodzie z dziecięcymi trendami – np. cieszącymi się powodzeniem filmami oraz serialami. Dobrym pomysłem jest również zainwestowanie w balony dla dzieci w kształcie zwierząt, które zawsze znajdą sobie fanów. To jest również ciekawa opcja na zarobienie kilku groszy, jeśli organizujemy zabawę charytatywną, kierowaną do dzieci i ich rodziców.

Balonowy pokój

Najprostszym chyba pomysłem dla grupy dzieci, która jest dość aktywna, będzie wypełnienie pokoju balonami dla dzieci. Nie chodzi tutaj o balony z helem, ale zwyczajne balony, które będą leżały na podłodze i umożliwiały dzieciom zabawę – bieganie wokół nich, rzucanie nimi, odbijanie i wszystkie inne aktywności. Oczywiście, trzeba w tym przypadku liczyć się z drobnym hukiem, ale jest to niczym w porównaniu z radością, którą odczują maluchy.

Zagadki z balonami

Jeśli zajmujesz się nieco starszymi dziećmi i organizujesz np. urodziny albo niewielkie przyjęcie, możesz zaplanować dekoracje z lateksowych balonów dla dzieci, a w niektórych z nich ukryć ciekawe zagadki. Potem, jeśli dzieci się nudzą, możesz je aktywizować do zabawy dzięki poszukiwaniu balonów z zagadkami, zdobywaniu małych karteczek i rozwiązywaniu zagadek. Kto rozwiąże zagadkę – wygrywa słodki drobiazg. Pamiętaj tylko, aby balonów było odpowiednio dużo i upewnij się, że żadne dziecko i rodzic nie mają nić przeciwko ich głośnemu pękaniu!