Każde dziecko kocha ruch i zabawę na świeżym powietrzu. To bardzo ważne, aby dzieci podczas zabawy rozwijały swoje pasje i zainteresowania, szczególnie wtedy, gdy ich ciało jest w fazie dojrzewania. Z dużą aktywnością naszych dzieci możemy spodziewać się otartych kolan lub pojedynczych skaleczeń. W bolesnym poznawaniu świata naszego malucha ucierpią także jego ubrania, które ma w tym czasie na sobie. Jak po każdym potknięciu uratować nie tylko naszego urwisa, ale i ubranka, które założył? Przedstawiamy Państwu listę kilku sposobów, jak naprawić to, co udało się zniszczyć naszym kochanym smykom. czapki dla chłopców

Nakrycie głowy

Czapki dla chłopców i dziewczynek to rzecz obowiązkowa w słoneczne dni. Co jednak zrobić, gdy od żarzącego się słońca na dworze stała blada i straciła kompletnie swój kolor? Mamy na to sposób. Zamiast wyrzucać następne nakrycie głowy i kupować następne, pozwól, aby czapki dla chłopców oraz dziewczynek dostały szansę na nowe życie. W sklepie z chemią gospodarczą lub w dobrych drogeriach kup odpowiedni kolor barwnika do ubrań. Tym sposobem nie tylko uratujesz czapkę, ale przyczynisz się do stworzenia całkiem nowej z odświeżonym kolorem. Pozwolisz sobie zaoszczędzić kasę, nie wydając pieniędzy na nowy zakup.

Podarte kolana

Nowe, świeżo kupione spodnie wracają do domu w błagalnym stanie. Na materiale w miejscu kolan widzisz dwie ogromne dziury, po czym załamujesz ręce i jesteś pewna, że nie da się nic z tym zrobić. Otóż jesteś w błędzie. Od jakiegoś czasu do modowych łask powróciły słynne łatki, żywcem z naszego dziecinnego podwórka. Teraz także i Ty możesz wykorzystać sposób naszych mam oraz babć do naprawy dziecięcych spodenek. Wystarczy, że wybierz odpowiednią łatkę w sklepie z pasmanterią i przy użyciu igły i nitki zaszyjesz ubranie w miejscu jego rozdarcia. Nie przejmuj się zatem świeżo nabytymi dziurami swojego malucha.

Plamy

Do domu właśnie wróciło twoje dziecko, które ledwo poznałeś w drzwiach. Całe pokryte od błota i trawy. Pierwsza twoja myśl to to, że dziecko w marszu wędruję do kąpieli, a druga, że wszystkie poplamione rzeczy wylatują do kosza. Jednak, aby tak się nie stało mamy kilka propozycji na pozbycie się trawy oraz tłustych plam z ubrań. Do usunięcia ciężkiego zabrudzenia spróbuj użyć alkoholu lub rozcieńczonego amoniaku. Kolejnym skutecznym sposobem może okazać się płyn do mycia naczyń lub woda utleniona. Nawilż mokrą szmatkę wybraną substancją, a następnie pocieraj nią poplamiony kawałek materiału. Następnie tak nawilżony materiał wrzuć do pralki.