Broda - pozornie atrybut sędziwego, doświadczonego przez życie mężczyzny. Okazuje się jednak, że również wśród młodszego, męskiego pokolenia noszenie brody jest popularne. Dodaje dostojności, dojrzałości i elegancji. Oczywiście musi być dobrze pielęgnowana a do tego celu niezbędne są odpowiednie szczotki do brody. Które są warte zainteresowania? I do czego tak naprawdę się ich używa? szczotki do brody

Rodzaje brody a akcesoria

Rodzaj szczotki powinien być dobrany do długości brody. W przypadku krótkiej wystarczy ta, wyprodukowana z włosia syntetycznego. Poradzi sobie z rozczesaniem włosów i dotrze bezpośrednio do skóry twarzy - co jest istotne. Dlaczego? Tę kwestię lepiej będzie zobrazować na przykładzie długiej brody. W takich przypadkach szczotki do brody powinny być jednak produkowane z włosia naturalnego, a najlepiej ze szczeciny dzika - zobacz: http://www.stylowybrodacz.pl/kategoria/szczotki-do-brody. Gruba długa broda jest trudna do pielęgnacji. Nie można umyć dokładnie skóry, która się pod nią znajduje w związku z czym szybko można zauważyć nadmiernie gromadzący się naskórek. Szczotka z włosia dzika, w przeciwieństwie do syntetycznej, idealnie poradzi sobie z wyczesaniem wszystkiego, co gromadzi się pod skórą a dodatkowo rozczesze nawet najbardziej splątane włosy (te na brodzie, wbrew pozorom również się plączą i są nieestetyczne). Dlaczego skóra pod brodą tak szybko się wysusza? Brak dostępu do światła naturalnego to jedno. Brodacze często jednak muszą włosy myć - większość z nich, jak twierdzi, robi to po każdym posiłku. Ubrudzona sosem pomidorowym broda z pewnością nie może wyglądać estetycznie. To właśnie przez częsty kontakt z twardą wodą i mydłem skóra nadmiernie się przesusza a peeling z wiadomych względów nie wchodzi w rachubę. Jak widać wybór odpowiedniej szczotki do brody ma swoje uzasadnienie. Gdzie się w taką zaopatrzyć? Najlepiej w profesjonalnym sklepie z asortymentem do pielęgnacji brody i włosów. Takie miejsca istnieją i jest ich coraz więcej. W ich asortymencie oprócz różnego rodzajów szczotek znajdą się także preparaty myjące i pielęgnacyjne, specjalnie wyprofilowane nożyczki do przycinania niesfornych kosmyków a nawet ziołowe farby, dzięki którym można pozbyć się niechcianych, siwych odcieni nie uszkadzając przy tym struktury włosa.

Broda jako styl życia

Broda może być ozdobą i atrybutem, ale tylko wtedy kiedy w odpowiedni sposób się ją pielęgnuje. Każdego dnia trzeba poświęcić przynajmniej dziesięć minut na to, aby rozczesać, umyć i przyciąć brodę. Wówczas faktycznie doda ona mężczyźnie gracji, elegancji, dojrzałości i tak bardzo pożądanej wśród wielu panów męskości.