Trzeba przyznać, że makijaż ust jest jednym z najtrudniejszych do wykonania. Z jednej strony wydawać by się mogło, że wystarczy tylko pomadka w naszym ulubionym kolorze. Z drugiej jednak często w lustrze wita nas przerysowany obrazek, na którym wcale nie wyglądamy dobrze. Oto kilka podpowiedzi, w jaki sposób wykonać dobry makijaż ust i nie zostać klaunem podczas ważnej okazji.

Zbyt mocno podkreślone, za delikatne, niedopasowane odcieniem do reszty makijażu czy stroju – to jedne z najczęstszych problemów z pomalowanymi ustami. Z drugiej strony mamy jeszcze pomadki, które zostają na zębach, zbyt szybko się zmywają albo pozostawiają nieestetyczne ślady na każdym naczyniu, którego dotkniemy. Zobacz, jak z pomadkami Golden Rose zapobiec takim wpadkom.

Sprawdzony kosmetyk to podstawa

Jeśli wybierzemy dobrze skrojone kosmetyki do makijażu ust, to już połowę pracy mamy za sobą – nawet zanim dotkną jeszcze naszej twarzy! Pomadki Golden Rose mają trwałe kolory, a jednocześnie dobrze się prezentują dzięki specjalnej, optycznej technologii, która powiększa usta. Co więcej, nawilżają je, bo mają w sobie substancje pielęgnujące, a to również kolejny krok do zyskania pięknego uśmiechu. Wybierać można pomadki Golden Rose z efektem rozświetlającym, matującym czy powiększającym. Dodatkowo cały makijaż da się wykończyć błyszczykiem i podkreślić kształt ust kredką. To tyle z teorii doboru kosmetyków.

W różnych formach

Niesamowitym ułatwieniem w tworzeniu idealnego makijażu ust jest dobranie właściwej formy pomadki Golden Rose. Zazwyczaj wszystkie kobiety decydują się wyłącznie na pomadki w sztyfcie. Są one faktycznie bardzo wygodne, zwłaszcza gdy musimy szybko poprawić makijaż np. w pracy. Nie poleca się ich jednak dla kobiet mających problemy np. z nawracającymi opryszczkami, bo mogą zwiększać ryzyko nawrotu choroby. Alternatywą są pomadki do ust w płynie – nakładamy je specjalnym pędzelkiem, który można często wymieniać albo dezynfekować. W ten sposób zyskujemy o wiele dokładniejszy makijaż, ale nałożenie takich pomadek Golden Rose wymaga nieco wprawy i zdecydowanie więcej czasu. To dobry sposób, gdy decydujemy się na zaznaczenie ust konturówką przed dużym wyjściem. Wyborem pośrednim mogą być kredki do ust, które dadzą dokładniejszy makijaż ust, a jednocześnie są wygodniejsze w nakładaniu aniżeli forma płynna.