nuty na akordeonGra na akordeonie ostatnio stała się jeszcze bardziej popularna. Przyczyniły się do tego media. W słynnym programie telewizyjnym zwycięzcą został właśnie akordeonista, dzięki czemu coraz więcej osób zapragnęło nauczyć się grania na tym instrumencie.

W zależności od rodzaju akordeonu posiada on dwie klawiatury, guzikową lub klawiszową. Łatwo jest zapamiętać, że akordeon z prawej strony ma guziki lub klawisze, a z lewej zawsze guziki. Jeśli jesteśmy zdecydowani rozpocząć naukę, najpierw należy poznać nuty na akordeon.

W tym celu musimy dokonać wyboru nauki. Istnieje wiele szkół muzycznych, w których pod kierunkiem nauczyciela będziemy grali. Idą jednak za tym koszty. Dobrym rozwiązaniem jest Internet. Można znaleźć wiele darmowych kursów lub nagrań. Nuty na akordeon są również powszechnie dostępne.

Najlepszym sposobem jest oczywiście próbowanie zagrania prostych piosenek. Dzięki temu poznamy układ pięciolinii oraz w jaki sposób mamy naciskać klawisze i guziki. Ważna jest tutaj także konsekwencja - dla dorosłych godzina dziennie jest odpowiednia. Jeśli chcemy nauczyć dziecko, pół godziny to wystarczająca ilość czasu na grę.

Akordeon nie kojarzy się już tylko z wiejskim zabawami. Ten instrument jest już wykorzystywany w różnych repertuarach. Jego niepowtarzalny dźwięk sprawia, że jest coraz bardziej popularnym instrumentem. Warto więc spróbować swoich sił.