Proces siwienia prędzej czy później dotyka nas wszystkich - osoby w różnym wieku, kobiety i mężczyzn. Nie jest on jednak nieodwracalny.  Można temu problemowi skutecznie zaradzić. Na rynku dostępne są różnego rodzaju odsiwiacze. To preparaty, które usuwają siwe zabarwienie, przywracając włosom naturalny koloryt. To świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą uniknąć farbowania. Jednym z najskuteczniejszych środków, jest bez wątpienia Silver Stop.

Odwracanie procesu siwienia

Potwierdzona skuteczność działania to 98,9 %. Produkt jest przeznaczony zarówno dla kobiet jak też mężczyzn. Jest on jednak szczególnie popularny wśród panów, gdyż Silver Stop w żadnym stopniu nie powoduje koloryzacji włosów. Chętnie sięgają po niego również panie, które chcą zachować pierwotny odcień swoich włosów. Redukcja siwizny odbywa się poprzez stopniowe usunięcie utlenionej melaniny - pigmentu odpowiadającego za naturalną barwę.

Jak to działa?

Dzięki obecności prekursorów melaniny w składzie, odsiwiacze pobudzają wznowienie produkcji melaniny. Prekursory wchodzą w reakcję z tlenem, której efektem jest powstanie naturalnego pigmentu włosa. Silver Stop swoją skuteczność zawdzięcza przede wszystkim działaniu ukierunkowanemu nie tylko na trzon włosa, ale również na jego cebulkę. Efekt redukcji siwizny nie jest natychmiastowy. Preparat należy stosować zgodnie z instrukcjami. Zaleca się stosowanie regularne. Zaprzestanie użycia, spowoduje cofnięcie procesu pigmentacji.

Sposób użycia

Wstrząsnąć butelką, do momentu uzyskania piany; Nałożyć preparat na suche włosy, przy użyciu wacika lub bezpośrednio; Stosować dwa razy dziennie przez okres trzech tygodni; W tym czasie ( pierwszy, trzytygodniowy okres stosowania ) włosy należy myć 1 - 2 razy w tygodniu; Po umyciu, włosy powinny schnąć w sposób naturalny. Preparat nie powinien być stosowany na włosy farbowane. Od ostatniej koloryzacji, musi upłynąć co najmniej 14 dni. Aby uzyskać zadowalający efekt, należy zrezygnować ze spożycia alkoholu, kawy, mocnej herbaty. W trakcie kuracji, zdecydowanie zaleca się również ograniczenie palenia tytoniu. Produkt nie jest przeznaczony do pielęgnacji owłosienia twarzy. W przypadku dostania się preparatu do oczu, należy przemyć je dużą ilością wody. W wypadku wystąpienia reakcji alergicznej, należy przerwać kurację. INCI: Aqua, Isopropyl Alcohol, Gliceryn, Pyrogallol, Gallic Acid, Ammonium Chloride, Ammonium Acetate, Tin (IV) Chloride Pentahydrate, Sulfur, Tweed 40, Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Arctium Lappa Extract, Perfum.