Poszukiwania najlepszego balsamu do skóry z problemami, który spełni wszystkie jej oczekiwania, z całą pewnością bywają trudne. W końcu pod uwagę trzeba wziąć tak wiele istotnych kwestii! Przede wszystkim należy bardzo uważnie sprawdzać skład kosmetyków, po które się sięga oraz ich działanie na skórę z podrażnieniami, czy też alergiami. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie dopasować dany produkt.

Kilka słów o najlepszym balsamie od Avène

Xeracalm- najlepszy balsam dla skóry z problemamiXeracalm (dostępny np. w sklepie https://sklep.cosmedica.pl/pol_m_Marki_Avene_XERACALM-A-D-921.html) to kosmetyk, na który szczególną uwagę należy zwrócić, wtedy gdy skóra jest podrażniona lub wykazuje skłonności do alergii. Osoby z takimi problemami wymagają bowiem specjalnej i przede wszystkim niesamowicie delikatnej pielęgnacji, która pozwoli ich skórze się zregenerować. Xeracalm to przede wszystkim balsam uzupełniający lipidy, który w widoczny sposób odbudowuje funkcję bariery skóry, a więc tym samym przywraca jej całkowity komfort i sprawia, że ta nie pęka oraz nie pogarsza się. Jego atutem jest również to, że głęboko nawilża skórę i zapobiega pękaniom, które potrafią być głębokie i przede wszystkim bolesne. Nie bez różnicy jest tutaj przywrócenie skórze odpowiedniego PH i tym samym odpowiedniej równowagi. 

Jaki skład posiada?

Oczywiście, zastanawiając się nad tym, jakie składniki ma Xerocalm, z całą pewnością warto wymienić te o najlepszym działaniu, bez których produkt ten nie mógłby tak mocno działać. Tymi składnikami są:

  • Kompleks I-Modulia
  • Cer-Omega
  • Woda termalna Avène

Warto omówić, jaki wpływ na skórę mają wymienione składniki i dlaczego musiały znaleźć się akurat w składzie Xerocalm. 

Kompleks I-Modulia to tak naprawdę pierwszy biotechnologiczny składnik aktywny, który został całkowicie wyizolowany z wody termalnej Avène. Jego podstawowym działaniem jest to, że w znaczącym stopniu zmniejsza on uczucie swędzenia oraz ściągnięcia skóry, co może być wyjątkowo nieprzyjemne. Dodatkowo nie zaostrza on alergii, a także wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.

Cer-Omega to naturalny kompleks lipidów, który pozostaje niezwykle podobny, do tych, które znajdują się w warstwach skóry. Ma on na celu mocne odżywienie oraz odbudowę uszkodzonego naskórka, co jest kluczowe w przypadku podrażnień oraz pęknięć.

Woda termalna Avène zmiękcza skórę, koi i przede wszystkim nawilża. Dzięki jej zastosowaniu Xerocalm pozwala przywrócić skórze jej naturalny wygląd oraz pozytywny stan.

Z całą pewnością wybór tak głęboko nawilżającego balsamu jest doskonałym pomysłem u każdego, kto boryka się z problematyczną skórą.