kostium kąpielowyStrój kąpielowy jednoczęściowy, dla kogo?

Stroje kąpielowe jednoczęściowe przeważnie kojarzą się ze sportowym pływaniem oraz z tym, że "spłaszczają" wszelkie kobiece kształty. Otóż niekoniecznie, ponieważ na rynku istnieje wiele rodzajów i modeli kostiumów kąpielowych, więc każda z kobiet znajdzie coś dla siebie. Jednoczęściowe stroje kąpielowe są dobrym rozwiązaniem dla kobiet i dziewczyn w większych rozmiarach, które chcą się nieco wysmuklić po założeniu kostiumu. Niektóre modele posiadają nawet staniki typu push up, dzięki którym biust wydaje się być większy, jest bardziej uniesiony oraz sprawia wrażenie jędrniejszego.

Zalety jednoczęściowego stroju kąpielowego.

Stroje kąpielowe jednoczęściowe posiadają wiele zalet na przykład to, że można w nich swobodnie poruszać się i nie mieć przeczucia, że zaraz coś się ześlizgnie albo za bardzo odsłoni fragmenty ciała, które muszą być zakryte. Kolejną zaletą jest to, że można dzięki nim ukryć wiele mankamentów figury oraz wręcz je skorygować. Zawarta w niektórych strojach technologia wyszczuplania sylwetki oraz korygowania pozwala lepiej wyglądać oraz czuć się nawet gdy mamy kilka kilogramów więcej. Dodatkowo staniki z usztywnianymi miseczkami poprawiają wygląd biustu.

Jak dobrać odpowiedni strój kąpielowy.

Wybierając strój jednoczęściowy należy brać kilka czynników pod uwagę takich jak na przykład wiek, typ sylwetki, czy to ma być typowo pływacki, czy na plażę oraz czy musi posiadać jakieś dodatkowe funkcje (np. wyszczuplającą). Ten rodzaj stroju polecany jest dla kobiet z nadwagą, bo skutecznie mogą co nie co zatuszować, szczególnie jeżeli głównym mankamentem jest brzuch to dobrym pomysłem jest pasek w stroju który skutecznie zamaskuje brzuch. Dla kobiet niskich polecane są stroje jednoczęściowe z wycięciami po bokach, dzięki nim sylwetka staje się optycznie smuklejsza i "dłuższa". A dla pań ze zbyt obfitym biustem polecane są stroje elastyczne, wykonane ze stonowanych kolorów oraz z szerokimi ramiączkami i usztywnianymi miseczkami.