Kontrowersje wokół sprzedaży internetowej, pomimo jej funkcjonowania już od wielu lat nie ustają. Kwestie rozmiaru, szczególnie jeśli chodzi o nietypowe obuwie męskie lub buty dziecięce czy zwrotów kiedy nabyta rzecz nie sprawdzi się w swojej roli lub będzie miała wady zwane fabrycznymi wciąż są dyskusyjne. Sprzedając obuwie sklep ma obowiązek znać obowiązujące prawo, jednakże konsument również winien się z nim zapoznać.

Złota zasada brzmiąca- nieznajomość prawa nie zwalnia z przestrzegania go- ma swoje zastosowanie również w zakupach przez Internet. Szczególnie buty damskie często nie zadawalają kupujących, dlatego tak ważne jest robienie zakupów w sposób przemyślany i racjonalny. Sprzedając dobrej jakości obuwie sklep nie musi się martwić o reklamacje względem nierzetelnego przekazania informacji o produkcie.

Warto pamiętać, że fotografie, na których uwiecznione jest obuwie sklep zazwyczaj zleca profesjonalnym fotografom, toteż zdjęcia są nie tylko odpowiednio wykonane ale nierzadko poprawiane w photoshopie. Dobrze dobrane buty męskie, które będą przede wszystkim eleganckie sprawdzą się jako uzupełnienie każdego stroju. Stawiając na klasykę zyskuje się pewność atrakcyjnej prezencji za każdym razem.