Od tego, jaką bieliznę nocną damską wybierzemy w odniesieniu do konkretnej temperatury panującej w domu, zależy, czy dobrze się wyśpimy. Piżama powinna być przede wszystkim wygodna, lecz jednocześnie zapewniać nam komfort termiczny, dlatego też jej wybór powinien być różny w stosunku do pory roku. Jaka więc bielizna nocna damska będzie idealna na lato, a jaka na zimę?

Lekka, letnia piżama

Latem najlepiej postawić na lekką piżamę, w której przede wszystkim nie będzie nam zbyt ciepło. Idealnie sprawdzi się więc delikatna koszula nocna wykonana z przewiewnej bawełny. Ten materiał jest doskonały na letnią porę, bowiem pozwala skórze oddychać, co w czasie upałów jest niezmiernie istotne i przynosi choćby minimalną ulgę. Dobrym wyborem jest też klasyczna bielizna nocna damska w postaci topu i krótkich spodenek. Tego typu zestaw często wykonany jest z satyny, która również jest stosunkowo lekkim i przyjaznym latem materiałem. Kupując bieliznę nocną damską na lato warto pamiętać o tym, aby nie była ona zbyt opinająca. Wręcz przeciwnie – powinna być ona luźna, tak, aby nie powodowała zbytniego pocenia się. Letnia bielizna nocna doskonale sprawdza się także późną wiosną i wczesną jesienią, kiedy na zewnątrz oraz w domu panują stosunkowo wysokie temperatury.

Bielizna nocna damska – jaka będzie idealna na daną porę roku?Ciepła bielizna na zimę

Zimą należy zadbać o to, aby bielizna nocna damska dawała uczucie ciepła. Niektóre kobiety wybierają na ten czas bieliznę termiczną, jednak sprawdza się ona głównie w sytuacjach, gdy w sypialni panuje naprawdę niska temperatura. W innym przypadku bielizna termiczna może powodować przegrzanie, co jest bardzo niekorzystne dla komfortowego snu. Zimą możemy więc postawić na ciepłą piżamę wykonaną z grubych materiałów, jednak niekoniecznie termiczną. Piżama zimową porą powinna składać się z koszulki z długim rękawem oraz długich spodni. Dodatkowo można założyć ciepłe skarpetki, których zimą z pewnością w żadnej szafie damskiej nie brakuje. Bielizna nocna damska w czasie zimy będzie inna dla kobiet śpiących w ciepłych pomieszczeniach, inna dla kobiet, u których temperatura w sypialni nie przekracza 18 stopni. W pierwszym przypadku kobieta może wybrać bieliznę nocną damską podobną do tej, którą wybiera latem. Koszula nocna czy cieńsza piżama doskonale sprawdzą się nie tylko letnią porą. W drugim zaś przypadku dobrze jest wyposażyć się na zimę w szlafrok, który można ubrać bezpośrednio po wstaniu z łóżka i uniknąć efektu uderzenia zimna w momencie wychodzenia spod ciepłej kołdry, szczególnie o bardzo wczesnej porze.