Bardotki stanowią jedne z najpopularniejszych rodzajów biustonoszy. Nie ma się temu co dziwić, gdyż charakteryzują się one atrakcyjnym wyglądem oraz funkcjonalnością. Znajdziemy je niemal w każdym sklepie z bielizną – zarówno w internetowym, jak i w stacjonarnym. Warto byłoby więc przejrzeć kilka lub nawet kilkanaście różnych ofert przed dokonaniem zakupu. Wówczas bez wątpienia uda nam się znaleźć odpowiedni rozmiar i kolor stanika.

Bardotka – najważniejsze informacje

Jak już zaznaczono na wstępie, bardotki stanowią jeden z najpopularniejszych rodzajów biustonoszy. Mimo to, nie każda przedstawicielka płci pięknej zdaje sobie sprawę z tego, czym jest właściwie bardotka. Okazuje się, że to nic innego jak fason biustonosza, który co do zasady nosi się bez szelek. Są one albo odpinane, albo też nie ma ich wcale. Nic więc dziwnego, że panie sięgają po ten rodzaj stanika do sukienek bez ramiączek czy szelek. Bardzo ładnie prezentują się one także wówczas, gdy decydujemy się założyć kombinezon na szelkach bądź bralet. Najważniejszą cechą charakterystyczną biustonoszy tego typu jest to, iż przepięknie eksponują one damskie piersi. Dzięki temu, przedstawicielki płci pięknej mogą czuć się zdecydowanie atrakcyjniej. Warto mieć świadomość tego, że nazwa tego wyjątkowego stanika pochodzi od nazwiska słynnej w latach 50. modelki – Brigitte Bardot. Jeżeli chcemy być zadowolone z biustonosza, warto jak najstaranniej go wybrać.

Co warto wiedzieć o bardotkach?Odpowiedni rozmiar i kolor to podstawa

W sklepach znajdziemy bardzo bogaty wybór biustonoszy. Warto byłoby więc wybierać bardotki bardzo starannie. Najlepiej, przed dokonaniem zakupu przejrzeć kilka, a może nawet kilkanaście różnych ofert. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się znaleźć najbardziej satysfakcjonujące nas rozwiązanie. Najważniejsze jest to, aby biustonosz posiadał odpowiedni rozmiar. Wówczas będzie on nie tylko atrakcyjny pod względem wizualnym, ale i funkcjonalny. Nie sposób nie zauważyć, że samodzielny dobór biustonosza nie zawsze jest możliwy. Jeżeli nie radzimy sobie z wyborem stanika, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług profesjonalnej brafitterki. Na szczęście, wiele salonów z bielizną oferuje możliwość darmowego skorzystania z usług doświadczonej brafitterki. Dobrze byłoby również przemyśleć kwestie związane z kolorem stanika. Najlepiej mieć w swojej szufladzie kilka staników w różnych kolorach. Na pewno sprawdzą się kolory stonowane, takie jak biel, czerń czy krem. Dobrze jest także posiadać staniki w kolorach wesołych, poprawiających nastrój.