Odpowiednio dobrana odzież wierzchnia to gwarancja wysokiego komfortu cieplnego, bezpieczeństwa i maksymalnej swobody ruchów podczas pracy w terenie. Jeśli szukasz tego typu odzieży, powinny zainteresować Cię przede wszystkim specjalne kurtki robocze, stworzone z myślą o pracownikach budowlanych, drogowych, leśnych i wielu innych. Takie kurtki charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją, wysokim poziomem wodoszczelności, obecnością specjalnych aplikacji odblaskowych, kapturów i kołnierzy chroniących przed zimnym wiatrem i deszczem, a także dużą ilością kieszeni, które pozwalają nosić przy sobie wiele potrzebnych w czasie pracy przedmiotów.

Popularne kurtki robocze

Do najczęściej wybieranych modeli kurtek roboczych zalicza się kurtki ostrzegawcze, stworzone z myślą o pracownikach drogowych i budowlanych, wpływające na poprawę ich bezpieczeństwa w czasie pracy – pracownik ubrany w odblaskową kurtkę jest lepiej widoczny w nocy oraz w czasie deszczowych i pochmurnych dni roku. Inny popularny typ kurtki roboczej to kurtki typu softshell, termoaktywne, gwarantujące wysoki komfort cieplny i jednocześnie minimalizujące efekt szybkiego pocenia się podczas ciężkiej pracy fizycznej. Takie kurtki robocze bardzo często wykończone są specjalną powłoką, która zapobiega przenikaniu wilgoci w głąb materiału, zabezpieczając pracownika przed szybkim przemoknięciem w czasie deszczu. Sporą popularnością cieszą się również kurtki nieocieplane, których główną funkcją jest ochrona pracownika przed podmuchami wiatru i wilgocią.

Cechy profesjonalnej kurtki roboczej

Taka kurtka powinna być wykonana z tkanin o podwyższonej wytrzymałości, niepodatnych na rozciąganie i rozerwanie. Powinna być lekka i skrojona w ten sposób, by nie ograniczać zakresu i swobody ruchów pracownika. Profesjonalne kurtki robocze powinny być również wyposażone w odblaski, dla zwiększenia bezpieczeństwa pracy po zmroku oraz w powłoki hydrofobowe, które ochronią pracownika przed deszczem i wilgocią obecną w powietrzu. Poza tym kurtki przeznaczone do pracy zimą powinny być odpowiednio ocieplone, ewentualnie wyposażone w podpinkę z polaru – wygodne rozwiązanie, gdy zrobi się chłodniej.