Nie każde etui pasuje do każdej okazji. Warto o tym pamiętać szukając produktu, z którego będzie można korzystać przy oficjalnych okazjach, które wymagają stosowania eleganckiego, wyjściowego stroju. Trudno wymagać, by podczas spotkania biznesowego, w czasie delegacji lub konferencji, elegancka kobieta posługiwała się smartfonem opakowanym w tandetne, rażące jaskrawym kolorem sylikonowe etui lub w materiałowy pokrowiec pokryty słodkimi kotkami. Etui na telefon powinno pasować do stroju eleganckiej kobiety, być jego dopełnieniem, a nie elementem, który nie pasuje do całości. Takie etui musi być zatem wykonane z materiałów dobrej jakości, mieć elegancką formę i być w kolorze, który zanadto nie będzie rzucał się w oczy. W roli eleganckich etui do telefonów nie sprawdzą się zatem dziewczęce pokrowce w rażących kolorach, upstrzone kwiatuszkami, kotkami, buziaczkami lub innymi, rzucającymi się w oczy dekoracjami.

Jednym z ciekawych pomysłów, jeśli chodzi o etui na telefon dla eleganckiej kobiety, mogą być pokrowce kształtem przypominające mini torebki-kopertówki lub stylowe pokrowce w formie eleganckich futerałów. Dobrze, gdy tego typu etui wykonane są z dobrej jakości materiałów tj. naturalna lub ekologiczna skóra. Dzięki temu etui wygląda bardziej okazale i stylowo. Pasuje do wielu oficjalnych strojów i modnych, biznesowych stylizacji. Takie etui jest także potwierdzeniem prestiżu i sposobem na podkreślenie eleganckiego charakteru kobiety, która z niego korzysta. Co najważniejsze, modne etui musi pasować do charakteru samej kobiety. Nie warto również sięgać po produkt niepraktyczny, który będzie utrudniał korzystanie z telefonu, a także po takie etui na telefon, które nie będzie realizowało podstawowej, powierzonej mu funkcji, czyli nie będzie chroniło telefonu przed porysowaniem i innego rodzaju uszkodzeniami natury mechanicznej.

Szukając eleganckiego pokrowca na telefon dla modnej bizneswoman, warto rozglądać się za produktami wykonanymi z materiałów najwyższej jakości, na przykład za skórzanymi pokrowcami w ciepłych, pastelowych kolorach lub w neutralnej, czarnej kolorystyce. Takie pokrowce powinny być dopasowane rozmiarowo do wielkości konkretnego modelu telefonu komórkowego. Jeśli jest to nowoczesny smartfon powinny zapewniać łatwy dostęp do wyświetlacza, do klawiszy funkcyjnych i aparatu. Powinny również gwarantować wysoki poziom ochrony telefonu na wypadek jego upadku z wysokości, przypadkowego zalania kawą, porysowania kluczami lub innymi ostrymi przedmiotami, które mogą znaleźć się damskiej torebce