Według stylistów, w dobrze skomponowanym outficie nie może zabraknąć odpowiednich dodatków. Wśród nich jednym z najważniejszych jest torebka. Projektanci bardzo dobrze zdają sobie sprawę ze znaczenia torebki w damskim stroju, dlatego prześcigają się w wymyślaniu coraz nowszych i ciekawszych modeli, fasonów, wzorów i kolorów.

Po co nosimy torebki?

torba na ramięKażda z nas chce wyglądać perfekcyjnie, a torebka ma w tym spory udział. Ten dodatek ma przede wszystkim wymiar praktyczny, ponieważ jest podręczną przechowalnią najpotrzebniejszych drobiazgów. To także element definiujący styl kobiety. Jej wygląd może powiedzieć o właścicielce bardzo dużo - także to, czy potrafi ona odpowiednio dobierać akcesoria do okazji. O torebce decyduje miejsce, nastrój, charakter spotkania, a także nasza sylwetka. W jednej sytuacji sprawdzą się torby na ramię, a w innej zgrabne, małe kopertówki.

Co z tymi butami?

Dzisiaj odchodzimy od zasady, że torebka i buty mają stanowić jedność. Oba elementy nie muszą być identyczne - wystarczy, że dobierzemy torebkę pod ogólną stylistykę outfitu.

Czy kolor ma znaczenie?

Pewnego rodzaju kluczem doboru torebki jest kolor ubrania. Warto pamiętać, że torebka uzupełnia resztę, dlatego powinna korespondować z nim także swoją barwą. Może być nieco ciemniejsza, jaśniejsza lub zupełnie kontrastować z ubraniem. Wszystko sprowadza się do jednego - zachowania proporcji. Do czarnej sukienki pasuje czerwona lub żółta torebka, która będzie stanowić ciekawy kontrast. Całość można zwieńczyć szpilkami w tym odcieniu i uzyskać w ten sposób oryginalną kreację.

Modne ozdoby

Casualowe torebki zazwyczaj są mało efektowne, ponieważ ich najważniejszą rolą jest przechowywanie potrzebnych drobiazgów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nieco ożywić swój model. Torby na ramię zyskają nowy wygląd, jeżeli doczepimy do nich breloczki, frędzelki, chustę, pióra, kwiaty lub bardzo modne w ostatnim sezonie futerkowe ogonki. Ważny jest umiar i gustowne ozdoby, które nie zamienią naszej torby w odpustowy egzemplarz.