Kiedy wybieramy się z wizytą do znajomych, którzy posiadają dzieci, zastanawiamy się co im podarować, wiadomo przecież, że nie możemy pojawić się z pustymi rękami. Lista prezentów jest bardzo długa, wybór na rynku ogromny. Musimy zastanowić się co sprawiło by dziecku radość, a rodziców nie wprawiło w zakłopotanie.

Prezent dla dziecka - ładny i ekologiczny

zabawka drewniana dla dziecka

Zwykle pierwszą myślą są zabawki. Jest ich ogrom, zarówno dla maluszków jak i dzieci starszych. Co jednak wybrać? Na co zwrócić uwagę? W ostatnich latach, do łask wróciły zabawki wykonane z drewna. Zostały one zapomniane i wyparte przez te z plastiku. Obecnie wracają, zachwycając wyglądem i funkcjonalnością. Ekologiczne, ładne, kolorowe i doceniane przez dzieci oraz ich rodziców. Są proste, a przy tym wytrzymałe i mogą służyć wiele lat, przez kolejne młode pokolenia. Spośród wielu propozycji możemy wyróżnić takie, które ucieszą dzieci w wieku przedszkolnym, a więc puzzle, instrumenty muzyczne, układanki, rowerki czy domki dla lalek. Wszystkie kolorowe, ciekawe i zachęcające do użycia. Zabawa nimi to nieocenione funkcje poznawcze i rozwój. Mogą składać się z wielu elementów, a ich wspólne składanie z rodzicem, na pewno sprawi radość wspólnego spędzania czasu. Te wykonane dla najmłodszych, stymulują ich zmysły wzrok, dotyk, co pozwala poznawać świat wokół. Zabawka drewniana dla dziecka łączy naukę z zabawą, ćwiczy spostrzegawczość. Dla dzieci starszych, w wieku przedszkolnym są zabawki, pozwalające na samodzielne składanie i konstruowanie. Stymulują rozwój, wyobraźnię oraz co ważne zdolności manualne, co przygotowuje do przyszłego podjęcia nauki w szkole podstawowej.

Oferta obejmuje również niemowlęta

Ciekawe, różnobarwne grzechotki, czy stoliczki z krzesełkami do karmienia, są ukłonem w ich stronę. Produktem, który jest najbardziej uniwersalny ze wszystkich drewnianych zabawek to niewątpliwie klocki. Te składające się z wielu elementów pozwalają na dowolne konstrukcje. Większe, różnobarwne, o ciekawych kształtach idealnie nadają się dla młodszych dzieci. Mniejsze, z wbudowanymi magnesami, pozwalające na tworzenie przestrzennych konstukcji, to z kolei propozycja dla starszych.

Drewniane zabawki to dobry wybór

Drewniana zabawka dla dziecka, które odwiedzamy będzie mądrym prezentem. Szeroki wybór pozwala na odpowiednie dobranie jej, do wieku, płci i zainteresowań dziecka. Ich rola w rozwoju i pełnieniu funkcji poznawczej, jest nieoceniona. Są godne polecenia i mogą stanowić prezent na pierwszą wizytę, jak i być doskonałym podarunkiem z okazji urodzin czy na przykład Dnia Dziecka.