Dzisiaj zupełnie inaczej pojmuje się elegancję, szyk, klasę. Moda i trendy zmieniają się, przemijając szybciej niż można by przypuszczać, zaś klasyki w tym również zapalniczki benzynowe pozostają na bardzo długo, niektórzy skłonni są zaryzykować stwierdzenie, że na zawsze w kanonach klasycznego wyglądu. Palacz nie może się obejść bez papierosów i zapalniczki, jednakże może sobie świetnie poradzić bez popielniczki.

Patrząc jednak jak piękne popielniczki można obecnie kupić nie skorzystanie z okazji wydaje się być wielką stratą. Popielniczki znowu produkowane są jako kryształowe tudzież szklane dzieła sztuki będące nie tylko użytecznym ale przede wszystkim ozdobnym elementem wystroju, który utrzymuje przyjemny i elegancki wystrój w całym pomieszczeniu. Zapalniczki w szykownym wystroju równie żnie powinny być zwyczajne i prezentować się z całym, właściwym sobie szykiem.

Od niedawna zapalniczki benzynowe pojawiają się w coraz większej ilości punktów i sklepów. Można je zamówić i nabyć stacjonarnie lub za pośrednictwem Internetu. W każdej z możliwych opcji są niezwykle pożądanym elementem wyposażenia palacza, podobnie jak szykowne i reprezentatywne popielniczki.