Zmiana pogody i ochłodzenie, które przychodzą wraz z przemijającą jesienią, skłaniają rodziców do przejrzenia szafy swoich dzieci i zaopatrzeniu jej w brakującą odzież. Nasze pociechy szybko wyrastają ze swoich ubrań, dlatego warto kontrolować czy zeszłoroczne buty nadają się jeszcze dla naszego syna lub córki. Najczęściej jednak kozaki dziecięce z poprzedniej zimy lub buty starszego rodzeństwa nie spełniają już swojej ochronnej funkcji, dlatego konieczna jest zmiana obuwia na nowe.

kozaki dziecięce

Cechy dobrych kozaków dla maluchów

Najlepszym wyborem dla dziecka na zimową pogodę będą wysokie ocieplane buty. Rodzaje kozaków dziecięcych różnią się przede wszystkim jakością oraz ceną. Nie zawsze oczywiście koszty są współmierne z wytrzymałością oraz strukturą buta. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając obuwie dla dziecka?

  • Wygoda - buty muszą być dopasowane do stopy, nie uciskające, ale zarazem nie za duże. Najlepiej posłużyć się metodą kciuka - po założeniu przez dziecko buta, przyłóżcie palec do jego czubka. Jeśli wyczuwacie odrobinę luzu oznacza to, że obuwie jest wygodne i nadaje się dla naszego smyka.
  • Materiał - wybór kozaków dziecięcych zależy od skóry pokrywającej buty, a także od tkaniny, która znajduje się wewnątrz. To od wykończenia i materiału zależy czy kozaki będą trzymały ciepło i ogrzewały stopę dziecka
  • Zapięcie - w zależności od tego, w jakim wieku jest nasza pociecha powinniśmy też zwrócić uwagę na zapięcie obuwia. Większe dziecko, które ubiera się samo najlepiej odnajdzie się używając butów na rzepy. Dobre też są wsuwane kozaki, bez dodatkowych klamer. Sznurowane buty są najczęściej przeznaczone dla maluchów, które pozostają pod opieką mamy i taty podczas ubierania.
  • Wygląd - na samym końcu powinniśmy przemyśleć wygląd butów. Nie jest to cecha pierwszoplanowa idealnego obuwia, ale w ostatecznym rozrachunku może pomóc nam dokonać dobrego wyboru.
kozaki dziecięce

Dobrą alternatywą dla kupowania kozaków w sklepie obuwniczym są zakupy przez Internet. Jeśli po dostarczeniu przesyłki zakup nie będzie spełniał naszych oczekiwań, możemy zwrócić obuwie i szybko odzyskać pieniądze. Ciekawą ofertę butów dziecięcych możemy znaleźć np. na stronie http://www.mivo.pl/pol_m_Dzieci_Rodzaj-obuwia_Kozaki-487.html