Obchodzone 31 października Halloween cieszy się coraz większą popularnością również w naszym kraju. Oczywiście wciąż nie jest to wydarzenie dorównujące popularności tradycyjnym andrzejkom czy święcie zakochanych, ale dla wielu osób jest to doskonała okazja do fantastycznej zabawy. Zabawa jest tym bardziej atrakcyjna, że daje nam możliwość przebrania się za postać rodem z horroru. Jeśli nie chcesz się przebierać, zawsze możesz poszukać strasznej maski na Halloween. Wybór tego typu produktów z roku na rok jest coraz większy i znalezienie maski, która odpowiada nam pod względem jakości jej wykonania, nie powinien sprawić nikomu większego problemu. W sklepach znajdziemy zarówno tanie maski o małej szczegółowości, jak i droższe maski wyróżniające się dużą ilością precyzyjnie wykonanych detali. Oczywiście zamiast maski zdecydować możemy się na okolicznościowy makijaż. Wiemy jednak, że taka forma zdobienia twarzy nie każdemu do końca odpowiada. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na oryginalne przebranie na Halloween.

maski na halloween

Diabeł lub diablica

Jeden z klasycznych motywów, jeśli chodzi o przebrania na Halloween. Dominującym kolorem w takim przebraniu jest czerń i czerwień. Podstawowe atrybuty w stroju diabła/diablicy to niewielkie różki, doczepiany ogon i trójząb, który trzymamy w dłoni. Tego typu przebrania nie zawsze mają straszyć. Częściej mają one wydźwięk humorystyczny, niekiedy wyjątkowo seksowny. Jeśli chcemy podkreślić grozę kostiumu, możemy zdecydować się na wcześniej wspomniany makijaż lub diabelską maskę na Halloween. Oczywiście, jeśli tylko uda nam się znaleźć coś odpowiedniego w sklepie. Największy wybór przebrań na Halloween, zazwyczaj oferują sklepy internetowe. Dobrym przykładem takiego sklepu internetowego jest http://kucmar.pl/pol_m_Okazje_Gadzety-na-Halloween_Maski-na-Halloween-415.html.

Wampir i wampirzyca

Kolejny z niezwykle popularnych motywów strojów grozy. W tym przypadku również dominującym kolorem jest czerń z akcentami czerwieni. Podstawowe atrybuty wampira/wampirzycy to sięgający ziemi płaszcz, w przypadku panów kapelusz i oczywiście szczęka z długimi kłami. Jeśli chcemy prezentować się jak prawdziwy Nosferatu warto poszukać odpowiedniej maski na Halloween. Na rynku znajdziemy wiele strasznych masek tego typu. Dzięki masce nasze przebranie stanie się bardziej efektowne, budzące przerażenie i grozę.

Czarownica lub czarownik

Szpiczasta czapka, długi, haczykowaty nos i duża, stercząca brodawka na brodzie to znaki rozpoznawcze każdej przerażającej czarownicy. W związku z tym, że taka charakteryzacja jest niezwykle trudna do wykonania, zawsze możemy poszukać gotowej maski na Halloween przedstawiającej twarz czarownicy. Na szczęście takich masek nie brakuje i bez problemu trafimy na tego typu produkt. Jeśli przebierasz się za czarownicę, nie zapomnij o jej podstawowym atrybucie, czyli miotle. Jeśli przebierasz się za czarownika, zamiast miotły możesz sięgnąć po długą, drewnianą lagę.

Zombie

To jeden z motywów cieszących się dużą popularnością w ostatnich latach. W tym przypadku wystarczy założyć na siebie nieco poszarpane ciuchy, najlepiej miejscami okraszone krwawymi plamami wykonanymi z soku pomidorowego, czerwonego wina lub farby. Niezbędną częścią takiego przebrania jest trupi makijaż lub odpowiednio dobrana maska, a także dodatkowe atrybuty typu siekiera lub łom, który możemy ciągnąc za sobą po ziemi.