Bezpretensjonalna, ponadczasowa, klasyczna, pasująca na każdą okazję, kanon obecnej mody- tak, jak się już domyślacie, chodzi zdecydowanie o czarną sukienkę, którą głośno rozsławiła słynna projektantka Coco Chanel w latach dwudziestych XX wieku. Sukienki czarne podbiły serca kobiet na całym świecie i nadal stanowią jeden z nieodłącznych elementów garderoby miłośniczek mody, ale i nie tylko. Stała się inspiracją dla wielu projektantów i po dziś dzień, nieustannie króluje na światowych pokazach mody.

Czarna sukienka obecnie

Z początku pojawiła się na wybiegach jako elegancka sukienka o prostym kroju, sięgająca odrobinę poniżej kolan, która została przeznaczona głównie na wielkie i dostojnie wyjścia. Sukienki czarne przez ponad sto lat zmieniały swój krój, fason oraz styl. Z czasem projektanci zaczęli zmieniać jej charakter na coraz bardziej frywolny, odchodzący od panujących w tamtych czasach nudnej klasyki. Z dalszym ciągiem zdarzeń kiecka na dobre wtopiła się do codziennych stylizacji. Obecnie małą czarną możemy znaleźć w każdym damskim dziale z elegancką odzieżą, jak również w dziale z ubraniami do noszenia na co dzień. Kolejnym powodem na to, że obecnie każda z nas może wyglądać w czarnej sukience jak milion dolarów, jest obszerna różnorodność kroju oraz materiału na rynku. Kobiety o różnym typie sylwetki mogą dobrać sukienki czarne dopasowane pod swoje wymiary oraz w odpowiednim dla nich stylu. Oznacza to, że prawdopodobieństwo znalezienia kreacji idealnej jest znacznie większe, niż w przypadku innego modelu oraz koloru sukienki.

Co jest w niej takiego niezwykłego?

Wiele osób uważa, że sekretem westchnień jest zdecydowanie jej czarny kolor. Czerń sama w sobie stanowi klasykę oraz sprawia wrażenie, że ciuch właśnie z tym kolorem, optycznie wyszczupla naszą figurę. Sprawia również efekt kamuflażu, który ukrywa krawieckie niedociągnięcia, plamy czy nawet zagniecenia. Panie o różnych tonach karnacji i typie urody, śmiało mogą przyodziewać sukienki czarne, ponieważ czerń na każdym wygląda dobrze. Następną zaletą jest to, że kolor czarny może występować z całą gamą barw i jednocześnie harmonijnie ze sobą współgrać. W tym przypadku dobór dodatków pod względem kolorystycznym typu buty czy torebka nie stają się zbytnim wyzwaniem. Klasyczny styl jest nieśmiertelny i pomimo wielu obecnych trendów, nigdy nie zmieni swojego pierwotnego charakteru. Mała czarna wygląda dobrze przez cały rok i jest wielofunkcyjna. Oznacza to, że ulubiony model, który znajduje się u nas w szafie, możemy nosić od rana do późnego wieczora.