Każda kobieta, która przygotowuje się do roli mamy stara się zrobić wszystko, aby przyjąć swoje dziecko w najodpowiedniejszych warunkach. Dlatego wyprawka dla maluszka zbierana jest z należytym wyprzedzeniem. W jej skład wchodzą także rozwijające zabawki dla niemowląt. Są one niezwykle istotne, ponieważ wspomagają prawidłowy rozwój dziecka już od pierwszych chwil jego życia. Wybierając zabawki dla swojego maluszka warto zdecydować się na najbezpieczniejsze oraz najbardziej wartościowe przedmioty.

Idealne zabawki w pierwszych miesiącach życia dziecka

W pierwszym miesiącu dzieci najwięcej śpią oraz przyjmują pokarm. Gdy tego nie robią zajęte są obserwowaniem świata. Dlatego też warto ozdobić go wyrazistymi oraz dużymi przedmiotami. Idealny może okazać się balonik przywiązany do łóżka lub pluszowy miś. Kolejną zabawką dla niemowląt, w którą warto zainwestować na samym początku, jest karuzela grająca. Dwumiesięczne dziecko dostrzega już więcej, widzi nowe kolory, słyszy nowe dźwięki, dlatego zabawka taka wydaje się być idealna. Gdy karuzela kręci się, dziecko może obserwować ciekawe kształty oraz kolory. Gdy dodatkowo wybrzmiewają z niej interesujące melodie, dziecko jest bardzo zainteresowane. Takie zabawki dla niemowląt mogą dłużej towarzyszyć dziecku, ponieważ początkowo są jedynie obserwowane, a następnie maluszek zaczyna sięgać po nie rączkami. Grzechotki również są rozwijającą zabawką dla niemowląt. Wydobywane dźwięki podczas poruszania przedmiotem zmobilizują dziecko, które będzie jednocześnie kształtowało umiejętności poruszania się. Niezwykle popularne są także maty edukacyjne. Zalet tych zabawek dla niemowląt jest wiele. Kolorowe maty są bardzo atrakcyjne dla dziecka, zawieszone zabawki wspomagają rozwój ruchów maluszka, a także zajmują czas pociechy. Mata taka może stale znajdować się w zasięgu wzroku rodzica, który w tym samym czasie może wykonywać inne obowiązki. Innymi zabawkami, o których warto wspomnieć są książeczki, piłeczki, maskotki, czy także klocki.

Jak wybierać zabawki dla niemowląt?

Kupując swojemu dziecku zabawki powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie. Najmłodsi nie mogą bawić się małymi przedmiotami, które łatwo połknąć. Zabawki, które szybko się brudzą mogą powodować szybkie przemieszczenie się bakterii oraz rozwijać liczne choroby. Niemowlaki często biorą wszystkie przedmioty do buzi, co wiąże się ze wzrostem pierwszych ząbków. Dlatego warto również wybrać specjalne gryzaki dla dzieci, które są nie tylko bardzo higieniczne, ale również trwałe.

Ogromną ofertę zabawek dla niemowląt znajdziesz w sklepie http://www.ultimar.pl/pol_m_Zabawki-dla-dzieci_Zabawki-akcesoria-dla-niemowlat-150.html.