Od zawsze w jubilerstwie do wykonania wyrobów biżuteryjnych wykorzystywano kamienie szlachetne. Jest to spowodowane kilkoma faktami. Pierwszym z nich jest wiara. Dawniej nosząc wybrany kamień wierzono, że przyniesie on szczęście, zdrowie czy powodzenie. Jest to praktykowane do dziś dzień, gdzie niektóre osoby wręcz nie ruszają się bez swojego talizmanu czy kamienia szczęścia. Drugim powodem, dla którego kamienie szlachetne tak bardzo zaadaptowały się w naszym stroju na co dzień jest przynależność do określonych grup. Dawniej dzikie plemiona wykorzystywały je do określenia swojego pochodzenia, nosząc na swoich piersiach wyszlifowane amulety. Od tego momentu nie zmieniło się wiele po dziś dzień. Kosztowna biżuteria widoczna na naszym ciele, zwłaszcza ta, która posiada w sobie kamienie szlachetne jest oznaką majętności oraz wysoko postawionych osób. Ostatnim faktem jest atrakcyjność kamieni, które niektóre z nich kupić można za nie małe pieniądze. To właśnie głębokie kolory oraz przezroczystość kamieni spowodowała, że każdy miłośnik biżuterii i pięknych rzeczy pragnie je mieć. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam kilka kamieni szlachetnych oraz kamieni syntetycznych, które najczęściej są wykorzystywane w jubilerstwie.

Awenturyn

Panie oraz panowie, którzy uwielbiają zielony kolor powinny zainteresować się tym rodzajem kamienia. Awenturyn to kamień do biżuterii, który rzadko występuje w przyrodzie. Znajduje się go najczęściej w barwie zielonej, ale i również w kolorze czerwonym czy niebieskim. Różnorodność barw tego kamienia ozdobnego jest spowodowana domieszkami. Za odcień zielony odpowiedzialny jest chrom, a na kolor czerwony czy brunatny duży wpływ ma obecność hematytu.

Bursztyn

Inaczej zwany jantar jest to kamień powstały z zastygniętej żywicy drzew iglastych. Bursztyn zazwyczaj spotyka się w ciepłych odcieniach czyli w kolorze pomarańczowym czy żółtym. Jest to jeden z ulubionych dodatków biżuteryjnych dla pań, gdzie często można go znaleźć jako dodatek do pierścionków czy naszyjników.

Kamień księżycowy

To jeden z najbardziej czarujących kamieni w jubilerstwie. Ten kamień do biżuterii posiada białą barwę z opalizującym połyskiem. Jego nazwa ,,księżycowy’’ odnosi się do jego charakterystycznej poświaty, która sprawia wrażenie błyszczenia księżyca w nocy. Jest to zazwyczaj srebrzysto-mleczna bądź srebrzysto-błękitna poświata. Jednak błękitny połysk można zauważyć na kamieniu, który jest prawie całkowicie przezroczysty i bezbarwny. Z tego względu ten rodzaj kamienia księżycowego jest najbardziej cenny. Wiele rodzajów kamieni do biżuterii możesz kupić na stronie: https://koralikikamyki.pl/pol_m_Kamienie-do-bizuterii-6157.html.