Okulary, które chronią oczy przed słońcem często traktowane są wyłącznie jako funkcjonalny, modny dodatek. Tymczasem, należy bardzo zwracać uwagę na to, co kupujemy i jak traktujemy swoje oczy. Słonce ma zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na nasze zdrowie, dlatego musimy rozważnie podchodzić do każdego zakupu okularów i dobrze przygotować się na palące, letnie słońce.

Słońce przesyła na Ziemię szkodliwe promieniowanie UV, które jest w większości zatrzymywane przez ochronną warstwę ozonową występującą w górnych warstwach atmosfery. Promienie te uszkadzają żywe komórki, dlatego tak ważne jest stosowanie różnego rodzaju filtrów ochronnych, odpowiedniej odzieży i markowych, podlegających stałym kontrolom jakościowym, okularów przeciwsłonecznych. okulary przeciwsłoneczne ray banRay Ban i inne znane marki przestrzegają ściśle ustalonych norm optycznych, które gwarantują, że klient otrzymuje produkt przede wszystkim bezpieczny dla zdrowia. A co zatem z okularami z bazarków? Tego typu okulary nie tylko nie chronią oka, ale mogą przyczyniać się do uszkodzenia wzroku. Dzieje się tak dlatego, że podczas noszenia przyciemnianych soczewek źrenica oka automatycznie się rozszerza, a tym samym do siatkówki dociera więcej promieniowania. Przy tanich soczewkach z bazaru i marketu soczewka nie stanowi żadnej bariery (brak filtrów UV), a co za tym idzie, szkodliwe światło ma otwartą drogę do wnętrza oka. Dlatego należy zwracać uwagę na wszystkie normy i oznaczenia na okularach przeciwsłonecznych. Ray Ban i wszystkie sprawdzone marki umieszczają na swoich produktach stosowne informacje, dzięki którym będziemy mieli pewność, że okulary nie uszkodzą nam wzroku.

Jest kilka istotnych faktów, z którymi koniecznie musimy się zapoznać przed planowanym zakupem okularów słonecznych. Ray Ban produkuje soczewki różnych typów, dlatego warto sprawdzić najpierw, który typ odpowiada naszym oczom. Dobre okulary muszą posiadać filtr UV. Jak już wiadomo, filtr chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem. W zależności od swojej mocy, zatrzymuje jego część, lub wszystkie typy promieni, w tym UVA, UVB, UVC. Dobiera się je w zależności od siły nasłonecznienia miejsca, w którym będziemy nosić okulary przeciwsłoneczne. Ray Ban to także okulary zawierające filtr polaryzacyjny. Oznacza to, że takie soczewki są w stanie tłumić światło, które obiło się od jakiejś bardzo jasnej powierzchni. Filtr niweluje powstawanie odbić i drgań fali świetlnej. Tego typu okulary przeciwsłoneczne Ray Ban przydadzą się każdemu, kto lubi piesze wycieczki po górskich, ośnieżonych szlakach, lub pracuje przy zbiornikach wodnych.