Aby manicure hybrydowy był trwały i odporny na uszkodzenia, musi być odpowiednio utrwalony. Dlatego w ekwipunku każdej stylistki paznokci i kosmetyczki, powinny znaleźć się profesjonalne lampy do hybryd. Tylko wtedy nieskazitelnym wyglądem swoich dłoni będzie można cieszyć się nawet do trzech tygodni!

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Nie ma znaczenia, czy hybrydę nakładamy w salonie kosmetycznym, czy w zaciszu własnego domu. Aby należycie spełniała swoją funkcję, potrzebuje profesjonalnej lampy do hybryd. A wybór w tym zakresie jest znaczny. Warto zatem wiedzieć, na jakie elementy kierować swoją uwagę, aby zakupić sprzęt, który zapewni najwyższą jakość i wytrzymałość. W zależności od modelu, lampy mogą kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Najtańsze urządzenia, tzw. mostki przypominające postać małych półksiężyców, bez najmniejszego trudu można postawić na każdym, nawet najmniejszym stoliku. Kolejny model to ten z bocznymi panelami i tyłem, czyli tunelem. Zaleca się, aby tego typu profesjonalne lampy do hybryd miały moc nie mniejszą niż 36 W. Tylko wtedy odpowiednio utwardzą lakiery, ale również żele. I to w czasie 120 sekund! Dodatkowo, doskonale poradzą sobie z kolorami białymi oraz trudnymi, ciemnymi barwami.

Lampy LED – alternatywą dla UV

Mimo, że droższe w zakupie, ale jednak cieszące się większą popularnością specjalistyczne lampy do hybryd w technologii LED, masowo znajdują się na wyposażeniu wielu salonów kosmetycznych. Nie bez powodu. Nie tylko bowiem zapewniają krótszy czas naświetlania (około 30-40 sekund), ale również wykazują się dłuższą żywotnością. Nie wspominając już o wyższych walorach decydujących o komforcie użytkowania. W przeciwieństwie do swoich odpowiedniczek, nie emitują promieniowania cieplnego.

Jedynym mankamentem tych profesjonalnych lamp do hybryd może być konieczność oddania do naprawy gwarancyjnej na wypadek zabrudzenia od lakieru. Utwardzona wewnątrz hybryda jest wręcz niemożliwa do samodzielnego usunięcia. Jednak biorąc pod uwagę mnogość zalet, lampy LED i tak przewyższają modele UV.