Ulubione buty sportowców na salonach? Obuwie zwykle wykorzystywane na boiskach i parkietach, teraz na nogach światowej klasy modelek? Jeszcze kilka dekad temu byłoby to zupełnie nie do pomyślenia. Moda dwudziestego pierwszego wieku nie lubi jednak ograniczeń i z powodzeniem wprowadziła styl sportowy nie tylko na wybiegi modowe, ale również na tak zwane "salony". Buty sneakersy, bo to właśnie o nich jest tutaj mowa, zrobiły ostatnio furorę – i to nie bez powodu. Są wygodne, ciche i opracowane w ten sposób, by zminimalizować ryzyko różnych kontuzji. Dlatego zostały tak chętnie przyjęte właściwie przez wszystkich – w sneakersach poruszają się zarówno kobiety jak i mężczyźni, dzieci i ludzie w podeszłym wieku, biznesmeni i miłośnicy sportu. Dosłownie wszyscy. Buty tego typu stały się standardowym widokiem na ulicach miast i wsi.

Przede wszystkim wygoda

Buty sneakersy to przede wszystkim wielki komfort dla stóp i nóg. Zaprojektowane z myślą o sportowcach, zapewniają stabilność i bezpieczeństwo – a niestety nie zawsze można powiedzieć to o "zwykłych" butach. Dotyczy to najbardziej kwestii obuwia podnoszącego wzrost osoby noszącej. Sneakersy na koturnach są o wiele wygodniejszym i bezpieczniejszym wyborem niż tradycyjne szpilki czy buty na obcasie. No i powiedzmy sobie szczerze – nie trzeba uczyć się w nich chodzić. Co więcej, można w nich biegać, czego zdecydowanie nie da się powiedzieć o wspomnianych wcześniej szpilkach.

Niezwykła uniwersalność

Drugą ogromną zaletą, jaką mają buty sneakersy, jest ich niesamowita wręcz uniwersalność. Po pierwsze, występują one w tak wielu wersjach i typach, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Tyczy się to zarówno typów podeszw oraz obcasów, jak również różnorodności w kontekście wykorzystanych materiałów, wzornictwa oraz elementów ozdabiających.

Po drugie, buty tego typu pasują do tak wielu kreacji, że należą do najbardziej uniwersalnego obuwia, jakie można obecnie dostać na rynku. Sneakersy pasują zarówno do stylu sportowego jak i wieczorowego, można je założyć do dżinsów albo garnituru. Pełna dowolność.