Urodziny to bez wątpienia jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Rodzina i przyjaciele gromadzą się wówczas, by wspólnie z jubilatem celebrować jego święto. Powinien to być czas radości i zabawy. Nawet, jeśli głównemu bohaterowi data jego urodzin kojarzy się jedynie z procesem starzenia się, możemy spróbować zmienić to spojrzenie i namalować uśmiech na jego twarzy. Musimy jedynie przyłożyć się do organizacji imprezy tak, aby trafiła ona w gusta nie tylko zaproszonych gości, lecz także osoby, z powodu której jest organizowana. Sprawdźmy, jak to zrobić.

Gwóźdź programu – tort

Tort urodzinowy to pozycja absolutnie obowiązkowa. Nie może go zabraknąć na żadnej imprezie. Pamiętajmy jednak o tym, że czekoladowy tort, przekładany bitą śmietaną, nie jest jedyną opcją. Zadbajmy o to, aby zarówno smak tortu, jak i dekoracje urodzinowe, którymi zostanie on przystrojony, odpowiadały gustowi jubilata. Zawczasu dowiedzmy się zatem, czy najważniejsza tego dnia osoba nie jest przypadkiem cukrzykiem lub weganinem. Tort można wszak stworzyć z absolutnie wszystkiego i nie muszą to być jedynie słodycze. Istnieją także torty słone, warzywne, fasolowe, a także bezglutenowe.

Girlandy i balony

Niezawodne propozycje akcesoriów, których możemy użyć do przystrojenia urodzinowej sali, to girlandy i balony. Nawet jeżeli takie dekoracje urodzinowe kojarzą nam się jedynie z kiczem, dajmy im szansę. W dzisiejszych czasach w sklepach tak stacjonarnych, jak i internetowych, możemy znaleźć nieskończoną ilość modeli balonów. Mogą one układać się w zabawny napis lub być całkowicie przezroczyste. Mogą również przybierać różne kształty, co spodoba się nie tylko dzieciom, lecz także dorosłym. Najlepiej będzie wybrać balony, które w jakiś sposób odzwierciedlają hobby głównego bohatera tego dnia. Podobnie jest z girlandami, wystarczy jedynie poszukać takich, które dobrze uzupełnią pozostałe dekoracje urodzinowe. Jubilat z pewnością będzie uradowany.

Uroczyste nakrycia stołu

Centralnym punktem każdej urodzinowej imprezy jest oczywiście suto zastawiony stół. Urodzinowe menu to zazwyczaj głównie przystawki oraz przeróżne przysmaki, które można jeść bez potrzeby użycia sztućców. Honorowe miejsce na stole będzie zajmował oczywiście tort, jednak obok niego powinny się tam znaleźć także inne dekoracje urodzinowe. Stół powinien zdobić elegancki obrus. W zależności od temperamentu gości, możemy na nim postawić zabawne urodzinowe czapeczki oraz zwijane gwizdki. Nie zapominajmy także o urodzinowych serwetkach oraz zastawie.