W ostatnim czasie wraca moda na domowe krawiectwo. Panie, jako swoje zajęcie dodatkowe w wolnym czasie coraz częściej wybierają szycie na maszynie. Zakup podstawowej maszyny do szycia nie jest dzisiaj problem, dlatego każdy, kto jest kreatywny i lubi tego typu prace może z powodzeniem rozpocząć swoją przygodę z szyciem.

Co można szyć na domowej maszynie do szycia?

Panie, które zajmują się krawiectwem czysto hobbystycznie z pomocą maszyny do szycia wytwarzają bardzo różne przedmioty. Najczęściej są to tekstylia domowe takie jak poszewki, bieżniki, obrusy czy fartuchy kuchenne. Osoby bardziej zaawansowane mogą próbować także szyć ubrania dla siebie w tym przede wszystkim sukienki, spódnice czy koszulki. Okazuje się jednak, że zdecydowanie najczęściej osoby pasjonujące się szyciem tworzą przedmioty z myślą o dzieciach. Powstają, więc dziecięce pościele, dekoracje do pokoju takie jak girlandy czy ozdobne poduszki, rożki i kocyki dla niemowlaków. Bardzo często szyta jest także odzież dziecięca, gdzie najczęściej wykorzystywanym materiałem jest dresówka.

Jak zacząć przygodę z szyciem?

Dresówka

Okazuje się, że szycie podstawowych przedmiotów nie jest trudne i każdy jest w stanie się tego nauczyć. Jest kilka dobrych sposobów na to by posiąść umiejętności krawieckie. Można udać się na kurs podstaw szycia albo próbować samodzielnej nauki z pomocą książek i filmów instruktażowych w Internecie. Na początek trzeba też zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria takie jak nożyczki, nici, igły oraz kupić tkaniny i dzianiny takie jak dresówka czy bawełna pościelowa. Można to znaleźć w dobrych sklepach internetowych, jak np. dziane.pl

Jakie ubrania można szyć dla dzieci?

Szycie ubrań dla własnych dzieci to bardzo wdzięczne zadanie. Warto zacząć od najprostszych rzeczy takich jak na przykład opaski pin-up, apaszki czy kominy. Dla maluchów bardzo często szyje się także czapki i tutaj bardzo dobrze sprawdza się dresówka. Dzianina ta jest szczególnie polecana ze względu na swoją naturalność, ochronę przed chłodem i piękne wzornictwo. Dodatkowo dresówka jest bardzo wdzięcznym materiałem do szycia i poradzą sobie z nią nawet osoby początkujące. Jeśli ktoś chce uszyć coś bardziej skomplikowanego dla dziecka niż opaska czy czapka to może skorzystać z gotowych wykroi. Szycie na ich podstawie jest naprawdę proste i szybkie. W ten sposób mogą powstać spódniczki i sukienki dla dziewczynek a także bluzy i spodnie dla chłopców. Na dalszym etapie zaawansowania można pokusić się o uszycie kurtki dla dziecka typu parka. Jak widać szycie dla dzieci to bardzo przyjemne zajęcie, które pozwala rozwijać kreatywność oraz tworzyć ubrania wedle własnych pomysłów.