Mężczyznom tak jak i kobietom zależy na atrakcyjnym wyglądzie fizycznym. Z tego też względu starannie dobieramy poszczególne elementy garderoby. Nie da się ukryć, że panowie bardzo często sięgają po bluzy. Ta część garderoby może być nie tylko wygodna, ale również atrakcyjna wizualnie. Bluzy znajdziemy zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych. Przy ich wyborze warto wziąć jednak pod uwagę różne kryteria.

Jaka powinna być bluza idealna?

Bluzy męskie z długim rękawem

Bluzy męskie z długim rękawem kojarzą się głównie z wygodą i komfortem. Z całą pewnością przy wyborze bluzy warto zwracać uwagę na ten aspekt. Materiał bluzy również powinien być przyjemny w dotyku. Najlepiej przymierzyć kilka modeli i przekonać się, który z nich jest najwygodniejszy. Oczywiście nie sposób również zapomnieć o tym, że bluza męska powinna nam się podobać. Sięgajmy tylko po takie modele, w których czujemy się atrakcyjnie. Bluza powinna mieć z całą pewnością odpowiedni rozmiar. Bardzo wiele osób czuje się dobrze w nieco za dużych bluzach. Należy jednak pamiętać o tym, że taka bluza może zaburzyć proporcje naszej sylwetki. Dlatego też zbyt duże bluzy nośmy na co dzień, ale jeżeli wychodzimy, załóżmy bluzę w swoim rozmiarze. Bluzy męskie z długim rękawem nie powinny być również zbyt kuse. Warto również zastanowić się nad tym, która bluza będzie dla nas najbardziej funkcjonalna. Niektórzy mogą być zadowoleni z bluz wciąganych, ale inni mogą uznać bluzy na zamek za praktyczniejsze.

Z czym zestawiać bluzy męskie?

Bluzy męskie z długim rękawem nadają się do noszenia zarówno na co dzień jak i na spotkania ze znajomymi. Wiele zależy jednak od tego po jaki fason i kolor bluzy sięgniemy. Wciągane męskie będą prezentować się świetnie w zestawieniu z klasycznymi jeansami. Sięgać można zarówno po jeansy w kolorze czarnym jak i niebieskim. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wciąganą czy zasuwaną bluzę zestawić ze spodniami dresowymi. Należy jednak pamiętać, że taka stylizacja nie sprawdzi się w wielu sytuacjach. Bluzy męskie z długim rękawem śmiało można zestawiać również z T-shirtami. Mowa tu jednak głównie o bluzach na zamek. Jeżeli odsuniemy zamek bluzy, będzie można odsłonić nadruk na ulubionej koszulce. W przypadku bluz wciąganych niestety nie mamy takiej możliwości. Koniecznie trzeba również pamiętać o tym, aby sięgnąć po właściwy kolor. Warto posiadać kilka bluz w klasycznych kolorach czerni czy beżu. Dobrze jest również zakupić kilka bluz w żywych kolorach, takich jak na przykład błękit czy czerwień. Śmiało można też sięgać po bluzy z nadrukami.