Ludzie, którzy ćwiczą i dbają o swoje zdrowie i atrakcyjną sylwetkę, dzielą się na trzy typy: osoby, które robią to od początku do końca samodzielnie, osoby, które chodzą do siłowni lub klubów fitness i wreszcie osoby, które decydują się na trening personalny w domu. Każda z tych opcji ma swoje niewątpliwe zalety oraz wady, jednak jeśli komuś zależy na jak najszybszym osiągnięciu upragnionego celu przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i ostrożności, powinien zdecydować się właśnie na trening personalny w domu. Poznań, Warszawa, Łódź, czy Kraków - w tych miastach nie trudno jest znaleźć profesjonalnych trenerów, którzy dojeżdżają ze swoimi usługami do klientów. Ze względu na coraz większą popularność takiego typu treningu, rozszerzają oni często swoje usługi i zwiększają ich zasięg, także w mniejszych miastach pojawiają się pierwsi trenerzy personalni.

trening personalny w domu poznań

Szereg zalet i domowy komfort Na zwiększającą się popularność treningów personalnych odbywających się w domu klienta (lub innym wybranym przez niego miejscu, np. w parku na świeżym powietrzu), wpływa przede wszystkim wzrost świadomości, że aby osiągnąć upragniony efekt, nie wystarczy samodzielnie powtarzać ćwiczeń z płyt dvd czy internetu. Trzeba robić to dobrze technicznie, trzeba też mądrze dobrać te ćwiczenia do swoich osobistych możliwości i ograniczeń. Dodatkowo, należy też dobrać odpowiedni sposób odżywiania, dzięki czemu ciało po ćwiczeniach zostanie odżywione i zregenerowane. To wszystko może okazać się zbyt dużym wyzwaniem dla amatora, dlatego też warto zgłosić się do specjalisty. Wraz z nim można odbywać trening personalny w domu, gdzie jego uwaga będzie w pełni skupiona na naszych czynnościach, błędach, czy potrzebach i gdzie będziemy czuli się znacznie bardziej komfortowo, niż wśród tłumu na siłowni. Trener personalny jest w stanie pomóc nawet poza treningami – zawsze można zwrócić się do niego z pytaniem np. o dietę, regenerację czy technikę poszczególnych ćwiczeń w trakcie przerwy pomiędzy kolejnymi spotkaniami.

Chociaż usługi trenera personalnego są nieco droższe niż cena karnetu na siłowni, zdecydowanie warto, jeśli poważnie myślimy o swoim zdrowiu i sprawności.