Pies, podobnie jak człowiek, narażony jest na negatywne działanie czynników zewnętrznych, jak chociażby niska temperatura. Są rasy, które są przystosowane do funkcjonowania na mrozie, ale są też takie, które nie radzą sobie z niskimi temperaturami. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego, dopasowanego i ciepłego ubranka dla psów. Jest ich sporo w ofertach sklepów zoologicznych, np.: http://www.keko.pl/pol_m_Psy_Wyprowadzanie-psow_Ubranka-dla-psow-355.html

Mogą być wykonane z wełny, polary, bawełny i mieć dodatkowe ocieplacze. Są dostępne w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach. Producenci zadbali o wszystkie psy, choć nie da się ukryć, że najwięcej oferują psom małym i średnim, bo to właśnie one najczęściej narażone są na szkodliwe działanie niskich temperatur. Dostępne w szerokiej sprzedaży ubranka dla psów są zwykle w rozmiarach uniwersalnych, dopasowanych do rozmiarów konkretnych ras, ale przed zakupem koniecznie trzeba wszystko dobrze zmierzyć – zwykle w opisach produktów są wymiary, jakie obejmuje ubranko.

Kolory i wzory dog-413141_640

Nie ma co ukrywać, że właściciele czworonogów kupują ubrania dla swoich psów, ponieważ te ciężko znoszą panujące w Polsce mrozy. Jednak podczas zakupu wiele osób zwraca również uwagę na sam wygląd ubranka. Często są one dostępne w różnych kolorach i wzorach, ale także z nadrukami i obrazkami. Niekiedy w ofertach producentów są ubranka dla psów ze śmiesznymi obrazkami i napisami. Oczywiście to tylko dodatek, a najważniejsze jest sprawdzenie, czy ubranko jest odpowiednio ciepłe i czy będzie dobrze dopasowane. Kiedy te sprawy są ustalone, można zając się wyborem odpowiedniego wzoru – a tutaj mamy ogromne pole do popisu, ponieważ zadbano o nawet najbardziej wymagających właścicieli. Ceny są jednak przeróżne, w zależności od jakości wykonania, użytych produktów i marki.

Liczy się jakość

Wykonanie to sprawa podstawowa, ponieważ wszystko, z czym ma styczność pies powinno być dobrze przygotowane. Również ubranka dla psów powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, posiadać odpowiednie zabezpieczenia. Dzięki temu wybrane przez nas ubranko powinno przetrać przynajmniej kilka sezonów i zapewniać czworonogowi odpowiednie zabezpieczenie przed mrozem i wiatrem. Na pewno jednak, żeby otrzymać wspomnianą wysoką jakość, trzeba decydować się na produkty nieco droższe i z wyższej półki. Może niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale jest wielu producentów ubranek dla psów i nie wszyscy oni zapewniają odpowiednią jakość – konkurencja jest spora, ale to z korzyścią dla klienta, ponieważ z łatwością można wybrać produkty gwarantujące odpowiedni poziom wykonania.