Wybór dobrego DJ-a na wesele może wydawać się banalnie prostą czynnością. W istocie jednak, nie jest to takie łatwe zadanie. Ogromna różnorodność ofert, a co za tym idzie – umiejętności muzyków może przysporzyć nam nie lada kłopotów. Aby zatem zaoszczędzić czas na poszukiwaniach idealnego prezentera muzycznego, warto wiedzieć, czym kierować się przy jego wyborze. Aspektów w tym zakresie możemy wyróżnić kilka.

Zanim jednak na dobre zaczniemy umawiać się na spotkania z artystami, należy dokładnie zweryfikować swoje oczekiwania względem osoby odpowiadającej za oprawę muzyczną uroczystości. Mało przydatne mogą bowiem okazać się zachwalania koleżanki z pracy, która uczestniczyła w zabawie z Dj-em, który przez całą noc rozkoszował gości szlagierami disco polo. Każde przyjęcie jest inne, trudno zatem oczekiwać identycznego scenariusza. Optymalnie zatem byłoby, gdyby wybrany przez nas prezenter muzyczny charakteryzował się elastycznością w kategorii doboru stylistyki muzycznej, jak również odtwarzanych piosenek.

[caption id="attachment_862" align="aligncenter" width="240"]dj na wesele Dj weselny zapewni gościom niezapomniane przeżycia.[/caption]

Dobry dj na wesele, który kwestię opraw muzycznych traktuje jako poważne źródło dochodu, powinien posiadać własną stronę internetową, będącą rodzajem jego osobistej wizytówki. W tym przypadku uwagę warto zwrócić nie tylko na wygląd zewnętrzny interesującej nas osoby, ale również na treści zamieszczone w witrynie. W sytuacji, gdy muzyk nie będzie potrafił zbudować zgrabnych zdań, trudno będzie od niego oczekiwać, aby podczas wesela poprawnie się wysławiał.

Pierwszy kontakt również nie pozostaje sprawą obojętną. Początkowo możemy wysłać wiadomość mailową, aby przekonać się, jak szybko uzyskamy odpowiedź zwrotną. W dalszej kolejności możemy przeprowadzić krótką rozmowę telefoniczną, która również może istotnie skrócić nam poszukiwania. Jeśli wybrany przez nas kandydat jąka się, sepleni lub nie potrafi się wysłowić, wybór w tej sytuacji staje się oczywisty.

Ostatecznym etapem jest jednak osobiste spotkanie, które najwięcej powie nam o sposobie prezencji muzyka. Dobry Dj na wesele powinien rozwiać nasze wszelkie wątpliwości, co do sposobu przeprowadzenia imprezy. Możemy oczywiście zaprezentować swój punkt widzenia, nie mniej jednak będąc otwartym na propozycje potencjalnego kandydata. Wówczas przekonamy się o jego elastyczności, kreatywności oraz doświadczeniu w prowadzeniu tego typu imprez. Jednak najlepszą formą reklamy wybranego prezentera muzycznego będzie możliwość zaprezentowania jego umiejętności artystycznych na żywo. Wtenczas będziemy mogli zaobserwować, jak radzi sobie ze zmianą stylistyki muzycznej czy tematem konferansjerki.