Jeżeli natura hojnie cię obdarzyła, na pewno wiesz, że duże piersi, chociaż są uwielbiane przez wielu mężczyzn, mogą być także problemem. Szczególnie trudne może być dobranie takiego biustonosza, który będzie idealnie dopasowany. Jeżeli jednak wiesz, na co zwrócić uwagę, a także gdzie go szukać, to nie musi być kłopot!

W sklepach z bielizną można znaleźć najróżniejsze modele, ale wiele z nich dedykowanych jest głownie dla małych piersi. Często nawet te dla dużych to brzydkie modele, które nie mają w sobie niczego z młodzieżowego stylu i świeżości. Jeżeli chodzi o biustonosze duże rozmiary nie muszą być jednak beżowe czy białe i zdobione brzydkimi koronkami – na co patrzeć, gdy chcesz, aby twoja szuflada była pełna seksownych i kolorowych, a co najważniejsze, dobrze dopasowanych modeli?

Czy twój biustonosz jest dopasowany?

Przede wszystkim źródłem problemów jest zazwyczaj niedopasowany rozmiar biustonosza. Główne objawy tego, że nie jest on prawidłowo dopasowany, to:

-brak podtrzymania piersi; -wrzynające się ramiączka; -podjeżdżający obwód z tyłu; -piersi wypadające z miseczek; -fiszbiny leżące na piersiach.

Jeżeli wobec tego zauważasz jeden czy kilka symptomów tego rodzaju, w takim przypadku warto zacząć wybierać dopasowane biustonosze duże rozmiary dopasowane do twoich piersi będą rozwiązaniem tych problemów!

Jak znaleźć idealny rozmiar?

Dziewczyna

Najlepiej udać się do brafitterki, czyli do specjalistki w zakresie dobierania biustonoszy. Ona zmierzy cię i zaproponuje różne fasony i rozmiary, które będą specjalnie odpowiadały twoim potrzebom. Najczęściej idealny jest biustonosz o mniejszym niż zwykle obwodzie, a także większej miseczce. Z usług brafitterek można skorzystać w wybranych sklepach z bielizną.

Jeżeli jednak nie masz w okolicy żadnego dobrego sklepu, który oferuje tego rodzaju biustonosze duże rozmiary możesz sprawdzić też w sieci – sprawdź w internecie tabele i kalkulatory rozmiarów, które pomogą ci w wyszukaniu tego odpowiedniego.

Gdzie kupić ładny i duży biustonosz?

Przede wszystkim szukaj ich w sklepach specjalizujących się w dużych rozmiarach – jest ich teraz coraz więcej, także w mniejszych miejscowościach. Można tam znaleźć staniki wielu producentów polskich i zagranicznych, kolorowe i w podstawowych kolorach, proste i zdobione, miękkie, usztywniane, bez ramiączek czy push up oraz w innych fasonach.

Drugi wybór to zakupy przez internet – w tym przypadku, gdy nie znasz jeszcze swojego rozmiaru, warto zamówić w sklepie jednocześnie różne sąsiadujące rozmiary staników, aby przymierzyć je w domu i porównać, a potem odesłać te, które nie będą pasowały.