W piłkę nożną gra niezwykle wiele osób – zarówno dzieci, młodzieży jak i całkowicie dorosłych osób, które po prostu uwielbiają ten sport i nim żyją. Zdecydowanie granie w piłkę mamy we krwi jako naród i wielu z nas bez tego sportu nie wyobraża sobie życia. Oczywiście aby uprawiało się go maksymalnie wygodnie i bezpiecznie potrzebne jest odpowiednie wyposażenie. Bez niego w wielu wypadkach ani rusz. Sama piłka dobre chęci nie wystarczą, zwłaszcza na pozycji takiej jak bramkarz.

koszulki bramkarskie

To bardzo specyficzna pozycja na boisku, która wymaga przede wszystkim bezpieczeństwa. Z racji dużej ilości kontrolowanych upadków w czasie meczu bramkarz musi posiadać odpowiedni strój, który zapewni mu bezpieczeństwo i izolację od podłoża. Strój taki to oczywiście buty, rękawice, ale również spodnie i koszulki bramkarskie. Te ostatnie mają również swoją ciekawą specyfikę. Znajdziemy między innymi koszulki bramkarskie z długim i krótkim rękawem. Większość z nich posiada specjalne wkładki z tworzyw sztucznych, dzięki którym upadanie na trawę i piach będzie bezpieczne i nie sprawi wiele bólu osobie, która broni na bramce. To niezmiernie ważne, bowiem ból w rękach u bramkarza i problem z wykonaniem kolejnej spektakularnej parady może mieć znaczący wpływ na ostateczny wynik meczu. Dlatego właśnie profesjonalne koszulki bramkarskie są niezmiernie ważnym wyposażeniem bramkarza – tak amatora jak i profesjonalisty.

Bramkarz to specyficzna osoba na boisku piłkarskim, która wymaga znacznie lepszej ochrony. Dlatego inwestuje się w profesjonalny sprzęt i ubiór dla takiej osoby, by była bezpieczna w czasie wykonywania efektownych parad. Koszulki piłkarskie to przede wszystkim ochrona i bezpieczeństwo w czasie gry. Najczęściej na koszulce bramkarskiej widnieje oczywiście numer 1, ale w wielu przypadkach również dostaniemy bez trudu takie koszulki z nieco wyższymi numerami, bowiem we współczesnej drużynie piłkarskiej nie ma już żadnego wymogu odnośnie numeracji na koszulce i „jedynka” w bramce de facto jedynką być nie musi.