Szaty kościelne i bielizna kościelna to ważne przedmioty. Istnieją różne kolory dla różnych okresów liturgicznych - biały, czerwony, zielony, fioletowy, czarny, i przez dwa dni w roku, różowy. Jeśli chodzi o bieliznę kielichową to wykorzystuje się w niej złoto.

 

To pozwala na ogromną różnorodność jeśli chodzi o możliwości w projektowaniu i ornamentyce Tkania odpowiednio dobrana jest absolutną koniecznością i musi być odpowiednio skonstruowana i utrzymana w taki sposób, aby zainspirować wiernych.

 

W każdej zakrystii można znaleźć wiele pięknych, bogato zdobionych przykładów takiej bielizny. Dzisiaj można zauważyć ogromne zainteresowanie w odniesieniu do klasycznych, ponadczasowych wzorów. Nowoczesne style, po prostu nie pasują do formy tradycji i dlatego taka bielizna kielichowa nie przyjmuje się za bardzo. Wiele zakrystii szuka rzymskiego i gotyckiego stylu. Obrusy ołtarzowe wykonane z czystego lnu również są dość popularne. Zawierają w sobie sporo świętej geometrii w połączeniu z ornamentem i mają klasyczny wygląd i profesjonalne wykończenie.