bluzkaNiemal każda z nas prędzej czy później stanie przed wyborem - kupić jedną nową bluzkę, czy wybrać się na poszukiwania odzieży używanej i wymienić pół własnej garderoby?Odzież zużyta?
Pomimo tego, iż w polskiej mentalności lumpeksy kojarzą się głownie z odzieżą zużytą, w którą zaopatrują się jedynie biedne osoby, to praktyka pokazuje, iż nie jest to słuszny pogląd - dzisiaj sklepy z odzieżą używaną wyrastają jak grzyby po deszczu (nawet na głównych i reprezentatywnych ulicach miast - np. Wrocław i ulica Świdnicka). Co można w nich kupić? Niemal wszystko! Od spodni, przez marynarki, a skończywszy na czymś tak popularnym jak bluzki damskie.Cena?
Co przyciąga do lumpeksów? Przede wszystkim cena odzieży, która wynosi ułamek tego, co wydalibyśmy w popularnej sieciówce. Warto również pamiętać o tym, iż odzież w sklepach z odzieżą używaną jest przeważnie unikatowa i ciężko znaleźć drugą kobietę ubraną w taki sam ciuch. Czasami przecież jest to niezwykle ważne, aby wyróżnić się z tłumu na swój sposób!