Jednym z elementów, które w niebywały sposób potrafią podkreślić magię zbliżających się świąt są czapki Mikołaja na głowach naszych pociech. Z tego właśnie powodu powinny zajmować dumne miejsce w szafie małego urwisa... Dla dorosłych także znajdzie się coś ciekawego...

Zimowy nastrój poprzez części garderoby

Czapka świętego mikołajaWiele osób z pewnością zgodzi się, że niemowlę ubrane w strój elfa lub Mikołaja wygląda przeuroczo. Dzięki takiej oprawie możemy wykonać pamiątkowe zdjęcia, które na stałe trafią do rodzinnego albumu, będąc przy okazji miłym wspomnieniem lub na pocztówkę ze świątecznymi życzeniami dla najbliższych. Czapka Mikołaja w połączeniu ze stylowym garniturkiem, uroczą sukieneczką albo wygodnym body – propozycji na tworzenie dziecięcych stylizacji jest naprawdę wiele. Odzieży z zimowymi motywami bowiem nie brakuje. Tak, jak pomysłów wielu nowoczesnych rodziców.

Świąteczna szafa – nie tylko malucha

W okresie poprzedzającym święta, nawet dorośli chętnie zakładają na siebie ubrania w zimowym klimacie. Sweterek z bałwankiem lub choinką to propozycja dla osób, które mają do siebie duży dystans i nie cierpią na brak poczucia humoru. W świąteczny klimat wpiszą się również czapki Mikołaja, bluzy w gwiazdki czy sukienki udekorowane płatkami śniegu.

Kolory

W magię świąt najlepiej wpisuje się czerwień, zieleń, połyskujące złoto i srebro. Ciekawym trikiem jest zatem zestawienie ze sobą bluzki i spódniczki w jednym z tych kolorów, aby codzienna stylizacja nabrała bardziej świątecznego klimatu.

Siła detali

W zależności od osobistych preferencji, możliwości oraz wyobraźni, można postawić na świąteczną stylizację od stóp do głów lub zdecydować się na jeden, niewielki, ale bardzo charakterystyczny detal, który sprawi, że cały ubiór nabierze wyjątkowego charakteru. Co zatem wybrać? Najlepszą propozycję stanowią czapki Mikołaja, po które sięgają dzieci i dorośli w okresie poprzedzającym święta. Czerwone nakrycie głowy, ozdobione białym futerkiem i pomponem to zarówno ciekawy dodatek do pamiątkowych zdjęć, jak również zabaw na śniegu. Równie praktycznym dodatkiem mogą być kapcie udekorowane wizerunkiem renifera czy płatków śniegu. Wśród dziewczynek dużą popularnością cieszą się mikołajkowe ozdoby do włosów, np. opaski z dzwoneczkami, pomponami czy spinki z bombkami lub choinkami. Jak zatem widać, dziecięce ubrania wcale nie muszą być bardzo eleganckie, wizytowe, aby były świąteczne. Jednym, ale jakże wyrazistym elementem możemy nawiązać do tematyki nadchodzących świąt. Czapka Mikołaja, bluza z bałwankiem, a może gwiazdkowe skarpety?