Moda lubi zataczać kręgi. To co było modne kilkadziesiąt lat temu, często po wielu latach nieobecności w świecie mody, nagle wraca do łask. Doskonałym tego przykładem są poszetki, czyli niewielkie skrawki materiału, którymi ozdabia się przednią kieszeń marynarki. Owa kieszeń, przez wiele osób błędnie nazywana butonierką, dawniej wykorzystywana była właśnie do noszenia dekoracyjnej chustki, którą układa się w charakterystyczny, niekiedy dość finezyjny sposób. Przez wiele lat poszetka praktycznie zupełnie wyszła z obiegu i niewielu mężczyzn sięgało po ten rodzaj dekoracji. Dziś ponownie wróciła do łask i coraz chętniej noszona jest przez mężczyzn, którym w sposób szczególny zależy na podkreśleniu wyjątkowej elegancji oficjalnego stroju. poszetka

Dopasuj poszetkę do garnituru

W większości przypadków poszetki wykonuje się z klasycznych, naturalnych tkanin o różnej fakturze i różnych sposobach ich zdobienia. Wybór i dopasowanie tego elementu garderoby względem pozostałej części stroju to prawdziwa sztuka, dlatego warto wspomagać się opinią doświadczonych stylistów i słuchać rad sprzedawców w takich sklepach jak http://r3s.com.pl/poszetki, którzy potrafią dobrać właściwą poszetkę względem konkretnego rodzaju garnituru czy marynarki.

Szeroki wybór tkanin

Najpopularniejsze rodzaje materiałów wykorzystywanych do produkcji poszetek to jedwab, len, wełna i bawełna. Jedwabne poszetki, ze względu na charakterystyczny blask i delikatną strukturę materiału, przez wiele osób uważane są za najbardziej eleganckie. Rzeczywiście ich intensywny kolor i wyjątkowa faktura sprawiają, że znakomicie komponują się z wieloma modelami eleganckich marynarek. To co jest zaletą, niestety jest też pewnym utrudnieniem. Z uwagi na dużą śliskość materiału, tego typu poszetki mają tendencję do chowania się w brustaszy. Jeśli szukamy jednokolorowej, najlepiej białej poszetki na specjalną okazję, najlepiej sięgnąć po taką, wykonaną z lnu. Co prawda len łatwo się gniecie, ale w odróżnieniu od jedwabiu nie błyszczy i się nie ślizga. Poszetki bawełniane są najtańsze i jednocześnie najbardziej praktyczne, natomiast te wykonane z wełny, najlepiej sprawdzają się w stylizacjach jesienno-zimowych.