Bez dobrej muzyki nie ma udanego wesela. To stara prawda, z którą zapewne zgodzi się każdy, kto trafił na przyjęcie weselne z nietrafioną muzyką i kiepskimi wykonawcami. Oczywiście w tym przypadku wiele zależy od charakteru samego przyjęcia weselnego. Czy będzie ono miało bardziej wysublimowany czy też maksymalnie rozrywkowy i zabawowy charakter. Tak czy inaczej, dobra muzyka to podstawowy atut każdej udanej zabawy weselnej. Warto zatem poświęcić sporo wolnego czasu na znalezienie zespołu grającego ciekawą muzykę. Takiego, który ma duże doświadczenie w obsługiwaniu imprez podobnego typu. I w końcu takiego, który nie zedrze z nas skóry, przedstawiając nam koszt swojego występu.

Szukając zespołu muzycznego na przyjęcie weselne zwykle kierować będziemy się takimi samymi wytycznymi, jak przy poszukiwaniu zespołu na każdą inną imprezę o zabawowym-rozrywkowym charakterze. Szukamy zatem zespołu, który gra muzykę popularną, który w swoim składzie ma utalentowanego wokalistę lub wokalistkę, a także osobę doświadczoną w prowadzeniu imprez takiego typu. Chodzi o to, aby prowadzący zabawę muzyk znał różne weselne przyśpiewki i potrafił zachęcić zaproszonych na wesele gości do wspólnej zabawy. Szukając zespołu weselnego warto zwrócić także uwagę na ilość zabaw weselnych znajdujących się w jego ofercie – naturalnie, jeśli mamy zamiar z takich form weselnej rozrywki korzystać.

Jeśli chcemy mieć gwarancję udanej zabawy na naszym weselu, warto sięgnąć po zespoły doświadczone i doceniane przez szeroką publiczność. W przypadku zespołów warszawskich, mogą to być chociażby: Rewers Band, Margo, Fraglesi czy Al Capone Band. Oczywiście przy takich zespołach musimy liczyć się z nieco większym kosztem występu oraz pamiętać o odpowiednio wczesnym zarezerwowaniu terminu. W przypadku znanych i lubianych zespołów muzycznych, zwłaszcza gdy wesele ma się odbyć w jednym z popularnych wiosennych lub letnich terminów ślubnych, taką rezerwację trzeba złożyć wiele miesięcy wcześniej (czasami nawet kilkanaście miesięcy przed terminem planowanego wesela).

Warto pamiętać, że dobry zespół na wesele (http://www.brooklyn.band.pl) to nie tylko zespół posiadający w swoim składzie utalentowanych muzyków i wokalistów. To przede wszystkim zespół posiadający odpowiedni repertuar i odpowiednio duże doświadczenie w prowadzeniu takich imprez jak wesela. Ten ostatni czynnik powinien być decydujący, jeśli podoba nam się muzyka grana przez kilka różnych zespołów. Oczywiście znaczenie ma także cena występu. Przy ograniczonym budżecie czasami lepiej zdecydować się na dobrego didżeja niż kiepski, albo nie doświadczony w graniu muzyki weselnej zespół.