Prostowanie włosów kojarzy się większości osób z używaniem prostownicy, czyli elektrycznego urządzenia nagrzewającego włosy. Nie jest to jednak dla nich zdrowe, dlatego warto rozejrzeć się za innymi sposobami. Obecnie powstaje wiele kosmetyków, które mają ten proces ułatwić i sprawić, żeby był bardziej komfortowy dla naszych włosów i nas samych.

Wspomaganie procesu prostowania włosów jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala na wzmocnienie ich, dostarczenie niezbędnych składaków odżywczych. Kosmetyki dostępne na rynku sprawiają, że prostowanie staje się o wiele łatwiejsze, a po zakończonym procesie wystarczy zastosować utrwalacz, żeby cieszyć się efektem przez dłuższy czas. Jeśli prostuje się je dość często, zastosowanie przeróżnych balsamów i odżywek jest wręcz niezbędne, żeby nie osłabić sobie włosów.

prostowanie włosów

Zestawy kosmetyków Najłatwiej zdecydować się na zakup profesjonalnego zestawu, który ułatwi nam prostowanie włosów. Najważniejsze to dobrać go do naszych potrzeb, ponieważ często takie kosmetyki dzielą się na te przeznaczone do włosów normalnych i delikatnych lub mocnych i słano reagujących. To dość prosty podział, ale zanim podejmie się jakieś kroki, trzeba określić, jakie ma się włosy. Dopiero wtedy można kupić odpowiednie kosmetyki, które – sprzedawane w zestawach – powinny być dostępne w przystępnej cenie. Warto się nimi zainteresować, ponieważ niewielkim kosztem możemy sprawić, że nasze włosy będą zdrowie i piękne.

Trwała To zabieg, który również jest dość obciążający dla włosów, dlatego fryzjerzy stosują profesjonalne kosmetyki, które mają zniwelować ewentualne negatywne skutki robienia trwałej. Podobnie jak w wypadku prostowania włosów, mamy tutaj do czynienia z możliwością osłabienia struktury włosów, dlatego kosmetyki wydaje się być niezbędne. Działają one nie tylko na same włosy, ale również na skórę, która często wymaga ukojenia podczas zabiegu. Trwała czy prostowanie włosów to zabiegi, które nie należą do najmniej inwazyjnych, ale z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań można sprawić, że nie będą one miały negatywnych efektów.