„Kiedy siedzę na maszynie, totalny czuję luz, włączam silnik, daję kopa, za mną tylko kurz” – tak oto rozpoczyna się jedna z piosenek grupy Dżem. Twórczość tego bluesowo-rockowego bandu doskonale się wpisuje w stylistykę harleyowców. Wystarczy powiedzieć, że na koncertach tego zespołu rodem ze Śląska zawsze pojawiają się motocykliści. Fani rockowego grania nie stronią też od zakładania koszulek z nadrukami, które to wiążą się ściśle z danym zespołem. W zasadzie oddzielić ruch motocyklowy od muzyki jest rzeczą niemożliwą. Wszelkim zlotom motocyklowym towarzyszy zawsze granie, muzyka.

Koszulki rockowe nie są w tym przypadku niczym dziwnym, czy nawet rzadkim. Taka muzyka doskonale pasuje do charakteru motocyklisty i jego ciężkiej maszyny. Faktem jest, że pojęcie rocka jest szerokie i nie każdy zespół pasuje do wizerunku harleyowca, tu więcej należałoby powiedzieć o kapelach hard rockowych, ewentualnie tych z lat 60-tych i 70-tych. Tak jest bowiem, że i ruch hipisowski może się pośrednio kojarzyć ze społecznością entuzjastów takich maszyn, jak Harleye, czy Choppery.

Jakie zatem koszulki zakładają wspomniani tu motocykliści? Może to być oczywiście Dżem, ale też takie grupy, jak Bon Jovi, Def Leppard, Led Zeppelin, The Doors i wiele właśnie tym podobnych. Mogą to być także postaci indywidualne kojarzące się z rock’n’rollem, a zatem tacy artyści, jak Kurt Cobain, Jimi Hendrix, czy choćby Jim Morrisom. Takich właśnie koszulek jest całe mnóstwo i można je kupić w wielu sklepach muzycznych, ale też przez Internet.

Warto też nadmienić, ze tego typu koszulki nie kojarzą się wyłącznie z zespołami. Mogą to być bowiem marki sprzętu muzycznego ( Fender, Zildjian, Marshall) czy nawet t-shirty przedstawiające gitarę, perkusję itp. Dodatkowo mamy też do czynienia z takimi koszulkami rockowymi, gdzie występuje jedynie napis „rock’n’roll”, „rock”, czy na przykład „Hard Rock Cafe”. Przykłady takie można wymieniać w nieskończoność i wybór jest tu ogromny, a do tego często też i rozmiary takich koszulek są różne. Do motocyklisty z rockową koszulką świetnie także może pasować rozpięta, luźna koszula w kratę. Co jeszcze można powiedzieć o tych koszulkach? Na pewno to, że przeważa tu towar w czarnym kolorze, co jednak nie znaczy, że inne nie są w modzie. Ponadto większość tego typu koszulek nadruk ma jedynie z przodu, co z kolei nie oznacza, że nie znajdujemy również takich, gdzie coś się znajduje z tyłu. Przykładem może być obraz płyty zespołu, a z tyłu tytuły piosenek z albumu, bądź też zdjęcie członków zespołu.