Wydawać by się mogło, że proste materiałowe czapki – zwykle widywane jesienią i zimą – nie będą w stanie nikogo zaskoczyć, a ich noszenie nie będzie niczym więcej, niż przykrym obowiązkiem. Jednak moda potrafi zaskoczyć, a czapka beanie jest obecnie niezwykle cenionym, szczególnie przez młodzież, dodatkiem do stroju codziennego. I to niekoniecznie zimą! Celebryci, blogerki modowe, modelki – wszyscy są w szale modnych i zaskakujących czapek beanie. Z pozoru proste rozwiązanie, znane nam od dawna, zyskało sobie niezwykła sławę, a wszystko za sprawą sposobu na wyrażanie siebie. Czapki bowiem są bardzo często wzbogacane o proste i krótki hasła lub niewielkie grafiki, które pozwalają na zaprezentowanie światu swoich poglądów. To jednocześnie zabawne i luźne podejście do sprawy własnego wyglądu. Czapka beanie została przyjęta przez młodzież na całym świecie i wydaje się, że jej popularność szybko się nie skończy.

Nie tylko podczas mrozów

czapka beanie

Wełniana czapka zakrywająca uszy kojarzy nam się z zimą i mroźną pogodą, jednak czapka beanie używana jest również podczas znacznie cieplejszych dni – chociażby jesienią, czy wczesną wiosną. Wszystko dlatego, że ma być ona przede wszystkim modna, a nie praktyczna. Można bez kłopotu znaleźć wiele stylizacji, w których pełni ona główną rolę. Jest ciekawym pomysłem na wyróżnienie się z tłumu, ale nie można zapominać, że powinna być odpowiednio dopasowana do całego stroju. Młodzieżowe, jasne kolory i kroje doskonale pasują właśnie do tego typu czapki. Nie da się nie zauważyć, że starsze i poważniejsze panie nie mają jej w swojej szafie.

Niecodzienna stylizacja

Ponieważ czapki beanie są sposobem na wyrażanie siebie i modne podejście do nietypowego tematu, nie należy rozpatrywać ich noszenia jako coś praktycznego. Mają wyróżnić nas z tłumu i sprawić, że zostaniemy zauważeni – w tym są świetne. Ważne jednak, żeby zadbać o ciekawy napis na czapce, popracować nad jej prezentacją. Czyli wszystko musi być w tym lekko niepoważnym, młodzieżowym stylu. Dopiero wtedy stylizacja będzie kompletna.