Duża ilość łańcuszków i innych rodzajów biżuterii trzymana w jednym miejscu to przepis na kłopoty. Jeśli mamy kilka łańcuszków, a do tego dołożymy różnego rodzaju przywieszki, kolczyki czy pierścionki z oczkami i umieścimy je w jednej kasetce lub woreczku, jest więcej niż pewne, że wszystko się ze sobą poplącze. Żeby temu zapobiec, wystarczy kupić niewielkie woreczki satynowe na tasiemkę lub sznurek. W każdym z takich woreczków umieszczamy jeden łańcuszek i po problemie.

woreczki satynoweDlaczego woreczki satynowe?


Satyna jest niezwykle efektownym i przyjemnym w dotyku materiałem, jest również miękka i gładka, dzięki czemu nie ma najmniejszego ryzyka porysowania lub uszkodzenia przechowywanej w woreczku satynowym biżuterii. Tego typu woreczki dostępne są w wielu wersjach rozmiarowych i kolorystycznych, są również bardzo tanie, dzięki czemu każda z nas może pozwolić sobie na zakup ich większej ilości. Warto kupić kilka niewielkich woreczków w różnych kolorach, dzięki temu jeszcze przed otwarciem woreczka będziesz wiedziała, jaki rodzaj biżuterii znajduje się w jego wnętrzu. Dla przykładu, woreczki satynowe w kolorze czerwonym możemy wykorzystać do przechowywania łańcuszków, a woreczki w kolorze białym do przechowywania pierścionków. Oczywiście każdy łańcuszek przechowujemy w osobnym woreczku, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko jego splątania.

Inne zastosowania woreczków satynowych


Niewielkie rozmiarowo woreczki z kolorowej satyny wykorzystać możemy także jako rodzaj opakowania gustownego prezentu, dla podkreślenia jego dużej wartości. Taki woreczek może być przez nas wykorzystany jako rodzaj tymczasowego zabezpieczenia telefonu. Woreczki satynowe mogą być również wykorzystane do przechowywania zegarków, okularów przeciwsłonecznych lub innych drobnych elementów naszego codziennego wyposażenia. Ze względu na charakterystykę materiału, przedmioty przechowywane wewnątrz takich woreczków są dobrze zabezpieczone przed porysowaniem i zabrudzeniem. Niestety satyna nie jest odporna na wilgoć, a zatem musimy uważać, by takiego woreczka przez przypadek nie zalać wodą