W tworzeniu zimowych stylizacji, ważne jest pogodzenie dwóch aspektów – komfortu termicznego i atrakcyjnego wyglądu. Gdy aura nie zachęca do przedpołudniowych spacerów, najchętniej nie wychodzilibyśmy z łóżka. To właśnie z myślą o zmarzluchach powstała puchowa kurtka damska pikowana, która nie tylko zapewni przyjemne ciepło, ale również w efektowny sposób dopełni całą stylizację.

Puchówka pozbawi kształtów? Czy na pewno?

Należy bowiem zauważyć, że tego typu okrycie wierzchnie w ostatnich sezonach bije rekordy popularności. Duży udział w tym zakresie odgrywa różnorodność stylistyczna i kolorystyczna, dzięki czemu znalezienie idealnego modelu jest prostsze niż kiedykolwiek. Wbrew ogólnie przyjętym stereotypom, puchowa kurtka damska pikowana wcale nie zniekształca sylwetki. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jak ją nosić.

Czym kierować się podczas wyboru?

pikowana kurtka na zimęA zatem, pierwszą, najważniejszą sprawą jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Nie tylko bowiem istotne są posiadane wymiary, ale również to, co będziemy zakładać pod spodem. W zimowe, mroźne dni z chęcią zakładamy grube bluzy, na których kurtka damska pikowana musi leżeć swobodnie, nie krępując ruchów. Następnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę to długość. Jeszcze do niedawna w sprzedaży królowały krótkie, sportowe modele. Dziś dostępne okazują się również dłuższe ich odpowiedniczki, sięgające bioder, a nawet kolan. Ogólnie rzecz biorąc, przyjęło się stwierdzenie, że kobiety o wysokim wzrośnie powinny wybierać długie fasony, niskie zaś te sięgające do pasa. Oczywiście, w wyborze puchowej kurtki damskiej pikowanej wcale nie trzeba kurczowo trzymać się tychże zasad, o ile w wybranym modelu nie będziemy czuć się komfortowo.

Kolor – nie bez znaczenia

To, w jakim kolorze będzie wybrane przez nas okrycie, w dużej mierze zależy od preferowanego na co dzień stylu. Okazuje się bowiem, że w przypadku sportowych stylizacji, optymalnym wyborem są te utrzymane w soczystej zieleni, czerwieni i pomarańczy. Z kolei w przypadku eleganckich zestawień, polecanym rozwiązaniem są kurtki w ponadczasowych odcieniach czerni, beżu, granatu i brązu.

  Artykuł powstał we współpracy z https://creestyle.pl/pol_m_Kurtki-Plaszcze-_Pikowane-kurtki-damskie-178.html