Mieszkamy w takim klimacie, który przez większą część roku pozostaje zimny lub chłodny. Choć duże mrozy zdarzają się u nas dość sporadycznie, to jednak wysokie temperatury pojawiają się przez kilka miesięcy w roku.

Klimat a chusty na głowę

Klimat panujący w naszym kraju jest określany jako umiarkowany i rzeczywiście taki jest. Duża ilość chłodnych dni wymusza na nas odpowiedni strój. Wszyscy mamy w swojej szale ubrania na każdą pogodę- od puchatych i ciepłych kurtek na śnieg, przez lżejsze płaszcze jesienne aż po lekkie kurtki przeciwwiatrowe na wiosnę i lato. Podobnie jest z dodatkowymi akcesoriami, czyli rękawiczkami, szalikami, chustami na szyję, chustami na głowę, czapkami. A wszystko to w różnych grubościach dostosowanych do konkretnej pory roku. Szczególnie ciekawym dodatkiem, które ma swoich zagorzałych wielbicieli są chusty. To propozycja skierowana do osób, które lubią ubrania wygodne, ale też niebanalne, wyróżniające się ciekawym kształtem i oryginalnym wzornictwem.

chusta na głowę

Kształt chust przypomina tubę, którą można nosić na wiele sposobów, np. jako komin na szyję lub chustę na głowę. Do ich wykonania używane są materiały przyjemne w dotyku, dlatego mogą stykać się bezpośrednio ze skórą. Z reguły mają postać bezszwową, co jeszcze bardziej podnosi komfort noszenia (szwy często uciskają skórę, powodują otarcia i podrażnienia zwłaszcza wtedy, gdy użyte do ich wykonania nici są sztywne). Chusta jest wystarczająco długa, dlatego można naciągnąć ją na całą szyję, zapewniając sobie tym samym należyte ciepło. Chusta jest idealnym dodatkiem do stroju dla wszystkich sportowców, rowerzystów i innych osób aktywnych fizycznie, ponieważ nie zsuwa się i nie spada podczas ruchu. Chusta na głowę leży pewnie i dobrze przylega do ciała, daje należyte ciepło w chodne dni, ale też doskonale odprowadza wilgoć w czasie gorących dni, kiedy sportowiec wyciska z siebie „siódme poty”.

Materiał z jakiego powinna być wykonana chusta

Wszystko dlatego, że chusta na głowę jest wykonana z materiału, który „oddycha”, czyli nowoczesnej mikrofibry. Materiał ten jest produkowany z plątaniny włókien tworzywa sztucznego. W zależności od zastosowanej grubości włókien, materiał posiada nieco inne właściwości- lepiej odprowadza ciepło lub je zatrzymuje. Chusty na głowę doskonale nadają się na gorące dni- mimo że przylegają do ciała, nie powodują przegrzania i wzmożonego pocenia się skóry, a jednocześnie chronią przed ubocznymi skutkami promieni słonecznych. Mikrofibra bardzo szybko wysycha, ponieważ wilgoć jest zatrzymywana między włóknami, a nie bezpośrednio w ich wnętrzu. Dlatego też świetnie nadaje się dla wszystkich miłośników sportów wodnych.