Marka Geox to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej wybieranych w polskich sklepach. Czemu zawdzięcza swą niezwykłą sławę? Przede wszystkim wysokiej jakości jej każdego produktu oraz starannie wykonanym projektom, dzięki którym uzyskuje się nieporównywalną z niczym innym wygodę.

Takie podejście do butów tej marki nie wzięło się znikąd... jego źródłem była po prostu potrzeba. Włoch Mario Moretti Polegato, jej twórca, wybrał się kiedyś z wizytą na północ Włoch, gdzie w ramach wypoczynku postanowił spędzić czas aktywnie i pobiegać. Szybko jednak okazało się, że w tym klimacie jego stopy zaczęły się pocić i odczuwać dyskomfort. Ten moment zaważył na przyszłej karierze Mario.

nebula geox

Postanowił on temu w przyszłości zapobiec i zaprojektować wygodne, przewiewne buty do każdego typu aktywności. Po wielu perypetiach i przeciwnościach losu, powstały pierwsze buty – najpierw dziecięce, później męskie i damskie. Zaczęto je sprzedawać masowo w roku 2000 i szybko zdobyły uznanie na całym świecie za swoją niepowtarzalną technologię wykorzystywaną między innymi do stworzenia idealnych podeszew – tak działała bowiem technologia Nebula.

W Geox zwrócono uwagę na to, że dobre buty to nie tylko wygląd – to przede wszystkim wygoda. Podeszwa daje podparcie całej stopie, amortyzuje wstrząsy, więc to na niej swoją uwagę skupili technologowie Geox. Stworzyli oni podeszwę Nebula składającą się z trzech części: pierwszej, perforowanej, drugiej, środkowej, która jest podziurkowana, i trzeciej, pomiędzy podeszwą środkową a zewnętrzną, czyli specjalnej membranie.

Membrana ta umożliwia przedostawanie się pary wodnej czy potu na zewnątrz, ale nie przepuszcza wilgoci do środka. Buty Geox są więc wodoodporne. Są one także oddychające – powietrze wędruje po każdej części obuwia, zapewniając świeżość non stop. Technologia Nebula zmieniła zupełnie komfort noszenia butów. Buty Geox dzięki jej zastosowaniu można nosić nawet przez cały dzień pracy i nie odczuć zmęczenia, dyskomfortu ani spadku poziomy higieny.

Więcej o technologii Nebula możesz przeczytać w ostatnim artykule na stronie Mivo.pl poświęconemu historii marki Geox: https://www.mivo.pl/KROTKA-HISTORIA-MARKI-GEOX-new-news-pol-1457459606.html