Intensywne promieniowanie słoneczne, choć przyjemnie otula nasze ciała, w istocie stanowi ogromne zagrożenie. W szczególności dla delikatnej, cienkiej i niezmiernie wrażliwej skóry niemowlęcia. Dlatego przed każdorazowym wyjściem na spacer, musimy zakładać na jego głowę odpowiednią czapeczkę. O ile w kwestii ubioru zimowego nie ma najmniejszych wątpliwości, że musi być grube i ciepłe, o tyle wiosenno-letnia garderoba może budzić większy niepokój.

Ponadczasowa bawełna

Przede wszystkim należy pamiętać, że musi być cienka i przewiewna, aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, chroniąc przed przegrzaniem. W przypadku niemowląt, nie może to być zwykła czapka z daszkiem, tak lubiana przez starsze latorośle, a okrycie szczelnie zakrywające uszy i zatoki przed wiatrem. Fasony z miękkiej, delikatnej i przyjemnej w dotyku bawełny okażą się w tym zakresie idealną propozycją. Mając do wyboru tak ogromną różnorodność kolorów i wzorów, która w połączeniu z przystępną ceną, spowoduje że na jednym modelu nie poprzestaniemy. W tym wypadku kupno kilku czapek ma wymiar nie tylko estetyczny, ale również funkcjonalny. W przypadku pobrudzenia (co w przypadku małych dzieci zdarza się bardzo często), posiadanie drugiej, zapasowej uchroni przed nieprzewidzianymi sytuacjami.

Wygoda jako podstawowy wyznacznik idealnej czapki

Choć widok małego brzdąca w czapce ze zwisającymi uszkami jest nadzwyczaj rozczulający, niemniej jednak, w pierwszej kolejności należy stawiać na komfort malucha. Wszystkie tego typu akcenty mogą stanowić dodatek, ale subtelny, nie utrudniający codziennego funkcjonowania. Ostrożnie należy podchodzić do wszelkich fasonów ozdobionych cekinami, koralikami czy innymi niewielkimi detalami, które w razie oderwania, mogą trafić do buzi dziecka i realnie zagrozić jemu życiu lub zdrowiu.

Na słoneczne, ciepłe dni...

Gdy pogoda za oknem zachęca do spacerów, pomocny okaże się wiązany kapelusik, zabezpieczający uszka dziecka przed przewianiem. Wykonany z naturalnych i cienkich materiałów, które ochronią przed słońcem, jednocześnie zapewniając skórze głowy dopływ powietrza. Dla niemowląt idealną propozycję stanowią modele w jasnych kolorach, nieskupiające promieni słonecznych, a co za tym idzie – nie nagrzewające się. Wzbogacone wizerunkiem bajkowych postaci, jak Kubuś Puchatek czy Hello Kitty.

... i te nieco chłodniejsze

Pogoda, jak to pogoda, zmienna jest, dlatego podczas chłodniejszych dni idealnie sprawdzą się modele z dzianiny dresowej. Dostępne w rozmaitych wariantach kolorystycznych i wzorniczych do wyboru. Samodzielne, jak i w komplecie z chustkami czy kominami. Letnie czapki znajdziesz na stronie https://buff.pl/pol_m_Czapki-letnie_Czapki-z-daszkiem-2205.html.