Pryszcze, zaskórniki oraz trądzik to największa zmora dla nastolatków, którzy z powodu problemów z cerą potrafią wpaść w depresyjny nastrój lub nie pójść na umówione spotkanie. Przyczyn trądziku jest wiele m.in. niezdrowe odżywianie, stres, nieregularny tryb życia, a przede wszystkim brak wiedzy na temat zachowania higieny cery. Dodatkowo hormony, które szaleją i przepis na tykającą bombę w domu mamy jak znalazł.

Proces zwalczania trądziku jest bardzo trudny. Często jest to problem nie tylko nastolatków, ale również już osób dorosłych, dla których kłopoty z cerą nadal trwają mimo dojrzałego wieku. Wszystko przez nerwowy oraz nieregularny tryb życia, a także niezdrową dietę.

To, o czym należy pamiętać to regularne oczyszczanie twarzy. Aby sobie pomóc warto stosować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, np. żele do twarzy czy specjalne emulsje (np. marki Cetaphil). Zawierają one odpowiednie składniki oraz związki chemiczne, które osuszają lub nawilżają skórę w zależności od potrzeb.

Kolejną czynnością, o której nie wolno zapomnieć to demakijaż. Absolutnie nie powinno się chodzić spać z niezmytym makijażem. Niewiarygodne zmęczenie oraz zasypianie na stojąco nie jest powodem, aby nie dbać o skórę. Skóra po całym dniu pragnie odpocząć i oddychać, dlatego pamiętajmy o tym, aby zawsze mieć pod ręką płyn micelarny (np. marki Cetaphil) i waciki.

Dobrze jest również pamiętać, aby nie nadużywać peelingów do twarzy, które złuszczają skórę twarzy. Warto je stosować od czasu do czasu, ale nadmierne używanie powoduje powstawanie nadmiaru łoju, przez co stan cery się pogarsza. Dobrze jest również zwrócić uwagę na skład, ponieważ te, które nazywane są peelingami enzymatycznymi albo te, które zawierają preparaty z kwasami pochodzącymi z owoców.

Czy warto stosować kremy? Oczywiście! Należy tylko dobrać takie, które będą odpowiednie do cery z problemami. Balsam do twarzy (np. marki Cetaphil dostępny na http://aptekaodpokolen.pl/pol_m_Cetaphil-258.html) jest specjalistycznym kosmetykiem, który głęboko oraz długotrwale nawilża skórę. Ten wyżej polecanej marki jest stworzony na bazie oleju z orzechów makadamia, które zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, pantenol, czyli składnik idealny na podrażnienia oraz regenerację, a także składniki antybakteryjne, które hamują powstawanie trądziku.

Trądzik oraz problemy z cerą dotyczą niemalże co drugiej osoby. Nie należy ich lekceważyć, tylko szybko znaleźć źródło powstawania, a także natychmiast przystąpić do kuracji. W przypadku, kiedy żadne kosmetyki nie pomagają należy zwrócić się o pomoc do dermatologa.