Jeśli szukasz wygodnych butów, które sprawdzą się w różnych sytuacjach i będą pasowały do różnych stylizacji, postaw na popularne mokasyny damskie. Tego typu nie sznurowane buty na niewielkim obcasie to klasyka wśród obuwia damskiego. Setki różnorodnych fasonów, wiele różnych rodzajów materiałów wykorzystywanych do ich produkcji, niski obcas i oferowana przez ten typ butów wygoda użytkowa, zachęcają do poszukiwania modelu, który trafi w Twój gust i wykaże swoją przydatność przy wielu różnych okazjach.

Mokasyny damskie na wiosnę

Takie mokasyny to zwykle buty wykonane z dobrej jakości skóry naturalnej, która po odpowiednim zaimpregnowaniu, ochroni stopy przed wszechobecną w okresie wiosennym wilgocią. Modele wiosennych mokasynów damskich często wyróżniają się oryginalną, żywą kolorystyką i ciekawymi zdobieniami. Poza tym są to zwykle buty na nieco wyższym obcasie, bardziej zabudowane, osłaniające większą powierzchnię stopy. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu mokasyny możesz nosić także wtedy, gdy pogoda ulegnie gwałtownemu pogorszeniu, o co w początkowym okresie wiosny przecież nietrudno.

Mokasyny damskie na lato

W tym przypadku są to buty maksymalnie odkryte, na niewielkim, często wręcz niezauważalnym obcasie, wykonane z przewiewnych, dobrze wentylowanych tkanin. Najczęściej wciąż jest to skóra naturalna, ale w obuwiu letnim jest to skóra o nieco innej charakterystyce i fakturze. Zazwyczaj jest to skóra bardzo miękka, delikatna w dotyku, stosunkowo cienka, gwarantująca wysoki stopień wentylacji, a przez to oferująca maksymalny komfort użytkowania w najcieplejszym okresie roku. Miejsce skóry zajmują czasami lekkie materiały syntetyczne. W sklepach spotkać można różne wersje letnich mokasynów damskich. Często są to mokasyny o sportowej linii, w ciepłej, stonowanej lub wręcz przeciwnie, bardzo wyrazistej kolorystyce.

Damskie mokasyny na jesień

Najbardziej klasyczna wersja mokasynów dedykowanych dla pań. Buty z kolekcji jesiennych wyróżniają się stonowaną kolorystyką – dominujące kolory to brązy i czerń o różnym stopniu intensywności – podwyższonym obcesem i podobnie jak w wersjach wiosennych, większą powierzchnią zabudowy (osłaniają dużą część stopy). Co warte podkreślenia, jesienne modele mokasynów damskich często spotykane są w wersji podwyższonej, sięgającej kostki. Materiałem dominującym w modelach jesiennych jest skóra naturalna, która gwarantuje wysoką trwałość obuwia, a także pomaga ochronić stopy przed wilgocią i podmuchami chłodnego wiatru. Na rynku znaleźć można także oryginalne mokasyny wykonane z prawdziwego futra. Z tego typu butów można korzystać nawet w zimie.