Chusty furoshiki to wykonane z wysokiej jakości szlachetnych tkanin kwadratowe chusty. Do produkcji dobierane są w sposób bardzo przemyślany takie tkaniny jak jedwab, len czy bawełna. Dostępne na rynku są także materiały syntetyczne. Producenci stosują wiele znakomitych i przykuwających uwagę wzorów. Kolorystyka często odejmuje mowę, bowiem zastosowane motywy i desenie wyrażają więcej niż pospolite, zwykłe kolory.

Szerokie możliwości zastosowania chust furoshiki

Chusty furoshiki (https://nagomi.pl/pl/758-furoshiki) mają swój początek w Japonii. Początkowo, w IX wieku służyły jako materiał do przenoszenia różnego rodzaju przedmiotów, ale również jako ręczniki do siadania w saunach. Z biegiem lat ich zastosowanie okazuje się ograniczone jedynie przez ludzką wyobraźnię. Dzięki wyjątkowym motywom i niesamowitej kolorystyce idealnie sprawdzą się jako część każdej kobiecej, ale i nie tylko płci pięknej garderoby. Mogą być bowiem używane jako nietuzinkowe apaszki czy szale na szyję, piękne chusty na głowę, które ochronią przed upalnym słońcem latem, czy też bardzo oryginalny pasek do spodni. Takie dodatki z pewnością przykują uwagę przechodniów podczas spacerów czy zwykłego biegu w ciągu dnia. W dzisiejszych czasach zauważono również możliwość do stosowania chust furoshiki jako opakowań Chusty furoshikido prezentów. Dzięki takiemu chwytowi wyrazimy dozgonny szacunek osobie obdarowywanej, a tak zapakowany prezent na pewno zostanie zapamiętany na długie lata. Co wspanialsze, opakowanie będzie mogło posłużyć w inny sposób osobie, którą ją otrzymała aniżeli jako pospolite trafienie papieru prezentowego do kosza na śmieci. Dodatkowo w przypadku posiadania mniejszej chusty, możemy ją owinąć nasze śniadanie do pracy, bądź przekąskę dla dzieci do szkoły. Będzie to oryginalne zapakowanie, które doda naszemu rytuałowi miłego akcentu. Podczas przebywania na świeżym powietrzu, o każdej porze roku, chusty mogą posłużyć jako serwetki przy degustacjach piknikowych. Z pewnością dodadzą wyjątkowej atmosfery na biwaku. Warto też zauważyć, że w każdy domu, w salonie czy też w sypialni chusty furoshiki znajdą swoje zastosowanie. Można nimi bowiem otulić poduszki, a wybierając odpowiednie kolory i wzory dodać przy tym elegancji i oryginalności danemu pomieszczeniu. Godną przekazywania dalej możliwością jest uformowanie z chusty swoistego niewielkiego plecaczka bądź torby zakupowej, która idealnie sprawdzi się podczas codziennych, często spontanicznych zakupów.

Tak jak wspomniano wyżej możliwości zastosowania chust furoshiki jest bardzo dużo. Wszystko zależy od wielkości posiadanego materiału i tego, do czego chcemy daną chustę użyć. Polecamy dzielenie się kreatywnymi sposobami użycia tych wspaniałych japońskich dodatków z innymi.