Swetrów w sklepach nie brakuje. Można je otrzymać w każdym kolorze, fasonie oraz rozmiarze. To na co się zdecydujemy zależy tylko od nas. Obecnie ciepłe i duże sweterki są jak najbardziej w modzie. Wiele z nich jest nawet zbyt duża, a uniwersalny rozmiar sprawia, że dopasować je można do każdej sylwetki oraz indywidualnych wymiarów. Jednak sweterki w praniu bardzo szybko stracić mogą swoją miękkość, kolor, a nawet kształt. Nawet stosowanie jakościowych i dobrych środków piorących może sobie nie poradzić ze swetrem, w którego skład wchodzą sztuczne materiały. Najlepsze są oczywiście naturalne tkaniny, jednak te zazwyczaj mają swoją cenę. Co zrobić, by kupić sweter dobrej jakości?

Unikaj akrylu

Pierwszym krokiem z całą pewnością będzie unikanie akrylu. Jest to sztuczne tworzywo, które doskonale imituje wełnę. Mimo, że wygląda niemalże tak samo, to z całą pewnością nie zapewni takiego ciepła oraz miękkości, co prawdziwa wełna. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na zakup swetra, który w swoim składzie posiada sto procent wełny. Takie modele są często bardzo drogie, dlatego rozwiązaniem może być zakup takich sweterków, które składają się chociaż w siedemdziesięciu lub siedemdziesięciu pięciu procentach z wełny. Są one już znacznie tańsze, ale nadal jakościowe.

Ciepła wełnasweter

Powodem, dla którego warto wybierać wełnę jest oczywiście ciepło, jakie ona daje. Ubrania z domieszką wełny zawsze będą lepsze od tych, które posiadają w składzie jedynie akryl. Te drugie może i ładnie się prezentują, jednak nie są tak ciepłe i nie przepuszczają dobrze powietrza. Wówczas można się spocić, później zmarznąć, a od tego do choroby bardzo blisko. Prawdziwa wełna jest dla nas bardzo bezpieczna oraz komfortowa. Są jednak osoby, które na nią narzekają, a to ze względu na swędzenie. Tu idealnym rozwiązaniem okazać się może wełna merynosów. Jest ona i dużo bardziej jakościowa i bardzo milutka w dotyku. W kontakcie ze skóra nie powoduje swędzenia, dlatego często stosuje się ją do produkcji ubrań dla dzieci. A Wy jakie sweterki wybieracie najczęściej?